Ալեն Սիմոնյանն անդրադարձավ Բաքվում ԼՂ-ի նախկին բարձրաստիճան ղեկավարության կեղծ դատավարությանը 01/21/2025   12:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն անդրադարձավ Բաքվում Լեռնային Ղարաբաղի նախկին բարձրաստիճան ղեկավարության կեղծ դատավարության թեմային։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողի հարցին, թե արդյոք հետևո՞ւմ են այդ դատավարությանը և ի՞նչ արձագանք ունեն, Սիմոնյանը պատասխանեց, որ արձագանքելու բան չկա։
«Դե ինչ կա այստեղ արձագանքելու։ Հետևում ենք, տեսնում ենք՝ ինչ է կատարվում։ Բայց արձագանքելու որևէ բան չկա։ Ակնհայտ է, թե ինչ է տեղի ունենում։ Ցավալի է, հույս ունենանք, որ դատավարությունը հնարավորություն կտա այդ մարդկանց ինչ-որ ձևով հետ բերելու, ազատելու քննարկում ունենալ»,- նշեց Ալեն Սիմոնյանը։
Լրագրողի այն դիտարկմանը, որ Լեռնային Ղարաբաղի ներկայացուցիչները և ընդդիմությունը հայտարարում են, թե հայկական կողմը բավարար ջանքեր չի գործադրել, ԱԺ նախագահը արձագանքեց, որ չի հետևում Լեռնային Ղարաբաղի նախկին պաշտոնյաների հայտարարություններին և գտնում է, որ նրանք պետք է հնարավորինս զերծ մնան գործընթացին միջամտելուց։
«Ղարաբաղի նախկին պաշտոնյաների հայտարարություններին և ասածներին միտված չեմ հետևել ու համարում եմ, որ ավելի լավ կլինի, որ իրենք հնարավորինս շատ չխառնվեն, լռեն։ Իրենք ինչքան խառնվեցին, ինչ արեցին, դրա հետևանքը տեսանք։ Կարծում եմ, որ ճիշտը իրենց կողմից լռելն է»,- նշեց Սիմոնյանը։
11:18 20/01/2025  |  Քաղաքական«Ո՞վ է ՀՀ այս մակետի պատվիրատուն», «ուրախ եմ, որ ճանաչեցիք ՀՀ քարտեզը». բանավեճ՝ Արծվիկ Մինասյանի ու Ալեն Սիմոնյանի միջև
10:53 20/01/2025  |  ՔաղաքականԿարող եմ ին նկարն էլ կպցնել, ձեր շրջաբերական «004»-ն էլ. Սիմոնյանը՝ Մինասյանին
11:25 18/01/2025  |  Սոցիալական ցանցերԱլեն Սիմոնյանը այցելել է վիրահատությունից հետո կազդուրվող Կնյազ Հասանովին, հուշամեդալ հանձնել նրան
08:36 10/01/2025  |  ՄամուլԱլեն Սիմոնյանը, Անդրանիկ Քոչարյանն ու ծննդյան փարթին . «Ժողովուրդ»
08:04 08/01/2025  |  ՄամուլԱլեն Սիմոնյանի համար նախատեսված կառավարական տանը կինն ու երեխաներն են ապրում. «Ժողովուրդ»
11:13 30/12/2024  |  Սոցիալական ցանցերԱյսուհետ իրական Հայաստանի քարտեզն՝ ԱԺ նիստերի դահլիճում. Ալեն Սիմոնյան
19:56 27/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱնհետ կորած զինծառայողների հարազատները այս պահին հանդիպում են ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ. Անդրանիկ Քոչարյանն այդպես էլ չիջավ
08:23 27/12/2024  |  ՄամուլԱլեն Սիմոնյանը նոր օրենք է սահմանել. լրագրողին կրկին զրկել են խորհրդարան մտնելուց. «Ժողովուրդ»
07:55 26/12/2024  |  ՄամուլԻնչ կրթություն է ստացել եւ ինչ խորհուրդներ է տալիս վերադասին Ալեն Սիմոնյանի օգնական-խորհրդական Համլետ Գեւորգյանը. «Ժողովուրդ»

Спикер НС Армении коснулся судебного фарса в Баку над бывшим высокопоставленным руководством Нагорного Карабаха 01/21/2025 13:00 | Лента новостей
Спикер Национального собрания Армении Ален Симонян затронул тему фейкового суда в Баку над бывшим высокопоставленным руководством Нагорного Карабаха. Об этом, как передает Арменпресс на вопрос журналиста, следят ли они за судом и какова их реакция, Симонян ответил, что реагировать не на что.
«Ну и на что тут реагировать? Следим, видим, что происходит. Но реагировать не на что. Очевидно, что происходит. Это печально, будем надеяться, что суд даст возможность обсудить вопрос о том, чтобы вернуть этих людей и каким-то образом освободить их», - сказал Ален Симонян.
На замечание журналиста о том, что представители Нагорного Карабаха и оппозиции заявляют, что армянская сторона не предприняла достаточных усилий, спикер НС ответил, что не следит за заявлениями бывших чиновников Нагорного Карабаха и считает, что они должны по возможности воздерживаться от вмешательства в процесс.
«Я не следил за заявлениями и высказываниями бывших чиновников Карабаха и думаю, что было бы лучше, если бы они максимально не вмешивались и хранили молчание. Мы видели последствия их вмешательства и действий. Я думаю, что правильно будет, если они промолчат", - сказал Симонян.