Փաշինյանը մետրոյով է գնացել աշխատանքի ու գովել թանկացում ենթադրող նոր տոմսային համակարգը 01/21/2025   10:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սոցիալական էջերում տեսանյութ է հրապարակել՝ կից գրելով․ «Հեծանիվի եղանակ չի, ես էլ մետրոյով եկա աշխատանքի»։
Վարչապետը ցույց է տվել՝ ինչպես է առաջին անգամ QR տոմս վերցնում՝ ընդգծելով որ թեև առաջաին անգամ էր, սակայն վայրկյանների ընթացքում տոմս ստացավ։ «Անկանխիկ տոմս ձեռք բերելու համակարգը շատ տպավորեց»,- ասել է Փաշինյանը, ապա պատմել, թե ինչպես է շփվել քաղաքացիների հետ ու, օրինակ, երկրորդ խմբի հաշմանդամություն ունեցող քաղաքացուն հայտնել, որ ինքը փետրվարի 1-ից հետո կարող է անվճար երթևեկել, իսկ թոշակառուին հայտնել է, որ ինքն էլ 30 տոկոս զեղչ է ունենալու։
08:03 21/01/2025  |  ՄամուլԿապանում պատրաստվում են ընտրությունների․«Հրապարակ»
20:32 20/01/2025  |  ՔաղաքականՏավուշում Նիկոլ Փաշինյանը կրկին գնալու է զիջումների, որոնք ազդելու են ՀՀ անվտանգային ճարտարապետության վրա. Սեյրան Օհանյան (տեսանյութ)
11:12 18/01/2025  |  Սոցիալական ցանցերԱրդար ժողովրդին Աստված ինքը կօժտի արդար լիդերներով, իսկ անարդար ժողովուրդն էլ կզրկվի արդար լիդերներ ունենալու շնորհից. Փաշինյան
11:09 17/01/2025  |  Սոցիալական ցանցերԱնի քաղաքի գրավման ու ձրի աշխատող պաշտոնյաների մասին Փաշինյանը գրառում է արել
11:44 16/01/2025  |  ՔաղաքականԳուցե տարօրինակ հնչի, բայց ես զգում եմ՝ աղջիկներն ավելի ու ավելի մրցունակ են դառնում, քան տղաները. վարչապետ
22:22 14/01/2025  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԵրևանի մետրոպոլիտենի 10 կայարանների ինքնասպասարկման տերմինալներից ևս հնարավոր է տրանսպորտային քարտեր ձեռք բերել
22:02 14/01/2025  |  ՎերլուծություններՈրքան շատ է Փաշինյանը խոսում ինքնիշխանությունից, այնքան նահանջում է ՀՀ ինքնիշխանությունը
19:06 14/01/2025  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանի գլխավորությամբ քննարկվել են միջազգային տնտեսական վարկանիշային աղյուսակներում ՀՀ դիրքի բարելավմանն ուղղված քայլերը
10:35 14/01/2025  |  Սոցիալական ցանցերԼավ ապրել՝ նշանակում է շատ աշխատել, շատ վաստակել, շատ ծախսել. Փաշինյան
21:27 13/01/2025  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարության շենքում Աննա Հակոբյանի լուսանկարահանումն իրականացվել է անձամբ Փաշինյանի թույլտվությամբ

Пашинян отправился на работу на метро и похвалил новую систему оплаты проезда 01/21/2025   11:09  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня отправился на работу на метро. Он опубликовал в соцсетях кадры своей поездки.
"Сегодня неподходящая погода для езды на велосипеде. Поеду на работу на метро, почему бы нет", - заявил Пашинян.
Он приобрел билет на проезд в метро из терминала. По его словам, для покупки билета через QR-код ему потребовалось всего несколько секунд.
Пашинян сообщил, что встретил граждан с инвалидностью второй группы и пенсионера, которые не были проинформированы о льготных условиях проезда в общественном транспорте.
Он сообщил им, что с 1 февраля лица с инвалидностью могут ездить на общественном транспорте бесплатно, а пенсионерам полагается 30-процентная скидке на проезд.
14:00 15/01/2025  |  Лента новостейВ Ереване проходит акция протеста против подорожания проезда в общественном транспорте(прямое включение)
16:59 23/12/2024  |  Лента новостейС нового года на 9 маршрутах в Ереване старые Hyundai заменят новыми автобусами ZhongTong
12:14 23/12/2024  |  Лента новостейОплата проезда в общественном транспорте Еревана с 1 января будет производиться только безналичным способом - Авинян