Վարչապետի օրինակի հիման վրա քննարկվել է, թե որքանով է համընդհանուր հայտարարագրման համակարգը մատչելի 01/21/2025 17:06 | ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարությունում տեղի է ունեցել քննարկում, թե որքանով է համընդհանուր հայտարարագրման համակարգը մատչելի: Քննարկումն անցկացվել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի օրինակով:
Վարչապետն անցել է հայտարարագրման հավելվածի ենթակա բոլոր կետերով: Ընթացքում քննարկվել են համակարգում առկա խնդիրները, դրանց լավարկմանն ուղղված քայլերը:
Վարչապետը կարևորել է համակարգի մատչելիության ապահովումը՝ հայտարարման ենթակա անձանց կողմից գործընթացը հնարավորինս դյուրին և արագ իրականացնելու համար:

В правительстве Армении обсудили степень доступности системы всеобщего декларирования 01/21/2025   18:03  |  Экономика
В правительстве Армении состоялось обсуждение на тему, насколько доступна система всеобщего декларирования. Обсуждение проводилось на примере декларации премьер-министра Никола Пашиняна.Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Премьер-министр прошелся по всем пунктам, которые подлежат декларированию. В ходе процесса были обсуждены существующие в системе проблемы, а также шаги, направленные на их улучшение.
Премьер-министр подчеркнул важность обеспечения доступности системы, чтобы сделать процесс максимально простым и быстрым для лиц, которые должны представить декларацию.