Նուբար Աֆեյանն անդրադարձել է Բաքվում Ռուբեն Վարդանյանի նկատմամբ ապօրինի դատական գործընթացին 01/17/2025   11:50  |  Մեկնաբանություն
Հայ գործարար և բարերար, «Flagship Pioneering» ընկերության հիմնադիր ու գործադիր տնօրեն Նուբար Աֆեյանն անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի նկատմամբ Բաքվում հարուցված ապօրինի և շինծու դատական գործընթացին՝ կոչ անելով զգոն լինել՝ խուսափելու համար Վարդանյանի նկատմամբ գրոտեսկային անարդարությունից։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Նուբար Աֆեյանը նշել է X-ի իր միկրոբլոգում կատարած գրառման մեջ՝ կիսվելով նաև ԼՂ նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի հայտարարությամբ։
«Խնդրում եմ կարդալ այս համոզիչ փաստերը: Մենք բոլորս պետք է զգոն մնանք և անենք այն, ինչ կարող ենք՝ խթանելու արդար դատավարության հեռանկարը և խուսափելու գրոտեսկային անարդարությունից»,-գրել է Աֆեյանը։
17:46 28/12/2024  |  ՔաղաքականԲաքվում Ռուբեն Վարդանյանի նկատմամբ շինծու քրեական գործն ուղարկվել է դատարան
12:02 26/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԻ՞նչ է սպասվում Ռուբեն Վարդանյանին և Արցախի նախկին ղեկավարներին . ուղիղ
11:49 26/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԲաքվում դատավարության սպասող 16 գերի ունենք. Ռուբեն Վարդանյանի նկատմամբ առանձնահատուկ ագրեսիվ վերաբերմունք կա. Բեգլարյան
15:09 21/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՌուբեն Վարդանյանին ուզում են ցմահ դատապարտել, ո՞ւր է Հայաստանի իշխանությունը, լուռ համագործակցո՞ւմ են
12:58 21/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՌուբեն Վարդանյանի որդին հայտարարել է ադրբեջանական բանտում հոր «լիակատար մեկուսացման» մասին
22:22 20/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՌուբեն Վարդանյանի որդին շնորհակալություն է հայտնել Պուտինին աջակցության համար
12:34 18/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱլիևի ռեժիմի այս բացահայտ հարձակումը ուղղված է ոչ միայն Ռուբեն Վարդանյանի, այլև միջազգային իրավունքի դեմ. հայտարարություն
18:36 17/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱջակցե՛ք, որպեսզի Ադրբեջանը ցմահ ազատազրկման չդատապարտի մարդու իրավունքների համար իր կյանքը նվիրաբերած Ռուբեն Վարդանյանին․ Կոչ միջազգային հանրությանը

"Должны сделать все, чтобы избежать вопиющей несправедливости": Афеян прокомментировал незаконный суд над Варданяном в Баку 01/17/2025   12:20  |  Комментарий
Армянский бизнесмен и филантроп, основатель и исполнительный директор компании Flagship Pioneering  Нубар Афеян прокомментировал незаконный и сфабрикованный судебный процесс в отношении бывшего государственного министра Арцаха Рубена Варданяна, незаконно удерживаемого в Баку.
Нубар Афеян разместил в своем микроблоге X обращение Рубена Варданяна. Экс-госминистр Арцаха Рубен Варданян в своем обращении, что на него, его адвоката и переводчика оказывали давление, чтобы заставить их подписать документы задним числом, включая сфальсифицированные протоколы несостоявшихся допросов.
Варданян официально заявил, что он не давал никаких показаний с первого дня своего ареста, за исключением первого допроса, когда он назвал лишь своё имя и фамилию.  Варданян подчеркнул, что все протоколы с моей подписью — это фальсификация, этих документов в реальности не существует, его адвоката и переводчика принудили поставить подписи под этими документами.
"Пожалуйста, прочтите эти убедительные факты. Мы все должны сохранять бдительность и делать все возможное, чтобы способствовать перспективам справедливого суда и избежать вопиющей несправедливости", - написал Афеян.
14:48 16/12/2024  |  Лента новостей"Насмешка над правосудием и месть за провал COP29": Баку сфабриковал новые обвинения против Варданяна, ему грозит пожизненное заключение
11:30 25/11/2024  |  Лента новостейПроекты Рубена Варданяна делают Армению известной во всём мире: «Крылья Татева» в третий раз признаны лучшей канатной дорогой в мире
11:04 13/11/2024  |  ПолитикаАрест Рубена Варданяна был очень чётким сигналом всему армянскому народу – Давид Варданян