Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհային 01/16/2025   17:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 16-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհային, Հայաստանում նորանշանակ ռազմական կցորդ, ՌՕՈՒ գնդապետ Մանիշ Տոլանիին և առաքելությունն ավարտող ռազմական կցորդ, բրիգադի գեներալ Նավին Նիջհավանին:
Սուրեն Պապիկյանը շնորհավորել է Հայաստանում առաքելությունն ստանձնող ռազմական կցորդին, մաղթել հաջողություններ իր առաքելության ընթացքում՝ կարևորելով առաջին անգամ Երևանում նստավայրով Հնդկաստանի ռազմական կցորդ նշանակելու հանգամանքը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը շնորհակալություն է հայտնել բրիգադի գեներալ Նավին Նիջհավանին՝ Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության զարգացման գործում ունեցած ներդրման համար, և հանդիպման ավարտին պարգևատրել «Ռազմական համագործակցության համար» մեդալով:
18:25 15/01/2025  |  ՔաղաքականԲանակում 36 մահերը բոլորը սպանություններ կամ ինքնասպանություններ չեն. Սուրեն Պապիկյան
17:03 15/01/2025  |  ՔաղաքականՈչ Հայաստանն է իր տեղից հեռանալու, ոչ Ռուսաստանը, մենք շարունակում ենք լինել ռազմավարական դաշնակիցներ. Պապիկյան
16:47 15/01/2025  |  ՔաղաքականՔանի դեռ ՀԱՊԿ մեր գործընկերները չեն փոխել իրենց դիրքորոշումը, մեր վերաբերմունը լեգիտիմ է և բխում է ՀՀ շահերից. Պապիկյան
16:42 15/01/2025  |  ԼՐԱՀՈՍՊապիկյանը քիչ առաջ բացահայտ ստեց. նա հայտարարեց, թե 2020 թվականին ստորագրված հուշագիրը, որով հայկական զորքերը հետ քաշվել ռազմավարական նշանակության բարձունքներից, հրապարակվել է (տեսանյութ)
15:59 15/01/2025  |  ՔաղաքականԲաքուն կոշտացնում է սպառնալիքները. պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ասուլիս է հրավիրել. ուղիղ

Министр обороны Армении обсудил с послом Индии сотрудничество в сфере обороны 01/16/2025   17:33  |  Лента новостей
Министр обороны РА Сурен Папикян 16 января принял чрезвычайного и полномочного посла Индии в Армении Нилакши Саха Синху, новоназначенного военного атташе в Армении полковника ВВС Маниша Толани и военного атташе, завершающего миссию, бригадного генерала Навина Ниджхавана. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
Сурен Папикян поздравил военного атташе, приступившего к выполнению своей миссии в Армении, пожелал успехов в его деятельности, подчеркнув важность назначения первого военного атташе Индии с резиденцией в Ереване.
В ходе встречи были обсуждены вопросы сотрудничества между Арменией и Индией в сфере обороны, а также вопросы региональной и международной безопасности.
Министр обороны Сурен Папикян выразил благодарность бригадному генералу Навину Ниджхавану за вклад в развитие сотрудничества между Арменией и Индией в сфере обороны и в завершение встречи наградил его медалью «За военное сотрудничество».
17:02 15/01/2025  |  ПолитикаПока наши партнеры по ОДКБ не изменили свою позицию, наше отношение легитимно и исходит из интересов Армении - Папикян
16:52 15/01/2025  |  Лента новостейВ ВС Армении сформированы войска спецназа и теробороны, управление по БПЛА: Папикян назвал 2024 годом достижений
16:01 15/01/2025  |  ПолитикаМинистр обороны Армении Сурен Папикян созвал пресс-конференцию(прямое включение)
14:08 09/01/2025  |  Лента новостейВ Армении с 4 февраля по 18 апреля пройдут очередные сборы резервистов
00:07 27/12/2024  |  Лента новостейПрезидент произвел новое назначение в ВС Армении
09:23 20/12/2024  |  Лента новостейАрмения, Греция и Кипр подписали программу трехстороннего сотрудничества в сфере обороны на 2025 год