Նիկոլ Փաշինյանը կմասնակցի Դավոսի համաշխարհային տնտեսական ֆորումին 01/16/2025   13:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կմասնակցի Դավոսի համաշխարհային տնտեսական ֆորումին, որը կանցկացվի հունվարի 20-24-ը։  Այս մասին հայտնեց ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը։
Համաժողովին մասնակցելու են Եվրահանձնաժողովի ղեկավար Ուրսուլա ֆոն դեր Լյայենը, Չինաստանի փոխվարչապետ Դին Սյուեսյանը, Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցը, Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչը, Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին,  Իսրայելի նախագահ Իսահակ Հերցոգը, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը և այլ պետությունների և կառավարությունների ղեկավարներ։ Տեսակապով համաժողովին կմիանա նաև ԱՄՆ ընտրված նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
08:26 16/01/2025  |  ՄամուլՀայաստանը չպետք է վերածվի հակառուսական և հակաիրանական պլացդարմի. «Փաստ»
12:02 15/01/2025  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ-ի կողմից վարվող բալանսավորված եւ բալանսավորման արտաքին քաղաքականությունը հասնում է իր առաջնային հանգրվանին․ Փաշինյան
18:10 14/01/2025  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի գլխավորությամբ քննարկվել են գյուղատնտեսության ոլորտի 2020-2030 թթ. ռազմավարության շրջանակում իրականացված աշխատանքները
13:12 14/01/2025  |  ԼՐԱՀՈՍԻրավապաշտպան ՀԿ-ները Փաշինյանինց պահանջում են որևէ դեպքում չհրաժարվել Ադրբեջանի դեմ միջազգային գանգատներից
08:03 14/01/2025  |  ՄամուլՓաշինյանն ԱԱԾ այլընտրանքային տնօրեն ունի․ «Հրապարակ»
16:46 13/01/2025  |  ՄեկնաբանությունՓաշինյանը մանիպուլացնում է, իր կառավարությունը հրապարակային չէ, այլ թալանն ու պաշտոնական հանցանքները թաքցնում է պետական գաղտնիքի տակ
16:07 13/01/2025  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Եվրոպական խորհրդի նախագահ Անտոնիու Կոշտայի հետ
20:08 12/01/2025  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանները բացահայտել են հայրենիքի պաշտպանության համար զոհված Արմեն Գասպարյանի տնից կատարված գողությունը. կասկածյալը ձերբակալվել է
17:41 12/01/2025  |  ԼՐԱՀՈՍԿիրակնօրյա զբոսանք Երևանում. Նիկոլ Փաշինյանը տեսանյութ է հրապարակել
16:01 12/01/2025  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ ես, թե բլոգեր․ կպի գործորիդ․ Քաղաքացին կոչ է արել վարչապետին վերադառնալ իր անմիջական պարտականություններին․ Փաշինյանն արձագանքել է

Пашинян примет участие во Всемирном экономическом форуме в Давосе 01/16/2025   14:01  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян примет участие во Всемирном экономическом форуме в Давосе, который пройдет 20-24 января. Об этом СМИ сообщила пресс-секретарь премьер-министра РА Назели Багдасарян.
В форуме примут участие глава Еврокомиссии Урсула фон дер Ляйен, вице-премьер Китая Дин Сюэсян, канцлер Германии Олаф Шольц, президент Сербии Александр Вучич, президент Украины Владимир Зеленский, президент Израиля Ицхак Герцог, президент Азербайджана Ильхам Алиев и главы государств и правительств других стран. Среди участников упоминается также имя избранного президента США Дональда Трампа.
09:12 23/01/2019  |  Лента новостейНикол Пашинян в Давосе обсудил перспективы сотрудничества с лидерами Бразилии, Люксембурга и Египта
18:22 22/01/2019  |  Лента новостейПашинян в Давосе обсудил перспективы сотрудничества с руководством Mitsubishi Heavy Industries, JICA и eBay
16:59 22/01/2019  |  Лента новостейПремьер Армении и президент Азиатского банка развития в Давосе договорились расширить сферы сотрудничества