Պաշտոնական Երեւանը հաստատում է. Միրզոյանի այցը Մոսկվա կկայանա 01/14/2025   19:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի այցը Ռուսաստանի Դաշնություն նախատեսվում է։ Այդ մասին հայտնել է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Անի Բադալյանը՝ նշելով, որ այցը պլանավորված է եղել ավելի քան 2 ամիս առաջ:
«ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի այց Մոսկվա նախատեսվում է, այն պլանավորվել է ավելի քան երկու ամիս առաջ», - «Փաստինֆո»-ին ասաց նա՝ ավելացնելով, որ ժամկետները դեռ հստակեցված չեն։
15:58 14/01/2025  |  ԼՐԱՀՈՍԼավրովն հիշեցրել է Ուկրաինայի օրինակը. ՀՀ կառավարության պատասխանատվությունն է ԵՄ անդամակցության հետևանքների հաշվարկումը (տեսանյութ)
14:27 14/01/2025  |  ԼՐԱՀՈՍԼավրովը՝ Միրզոյանի ու Բլինքենի ստորագրելիք պայմանագրի մասին. Միրզոյանը հրավիրվել է Մոսկվա (տեսանյութ)
14:02 14/01/2025  |  ԼՐԱՀՈՍԵԱՏՄ-ն ու ԵՄ-ն անհամատեղելի են. Հայաստանի հետ պաշտոնական մակարդակով ներկայիս հարաբերությունները հեշտ չեն. Լավրով (տեսանյութ)
22:25 13/01/2025  |  Միջազգային լրահոսՌԴ ԱԳՆ-ում հերքել են երկրի օդային տարածքի մասին Լավրովի նամակը Բայրամովին
21:38 12/01/2025  |  Միջազգային լրահոսԼավրովը Թուրքիայի ԱԳՆ ղեկավարի հետ քննարկել է Ուկրաինայի շուրջ ստեղծված իրավիճակը

Ереван еще не получил от Баку ответа на свои предложения - Костанян
Визит министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна в Россию планируется. Об этом сообщила пресс-секретарь внешнеполитического ведомства Армении Ани Бадалян. Она отметила, визит был запланирован более 2 месяцев назад.
"Визит министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна в Россию планируется. Он был запланирован более 2 месяцев назад", - сказала она "ФактИнфо", добавив, что дата пока не определена.
Ранее во вторник глава МИД РФ Сергей Лавров на пресс-конференции сообщил, что визит Мирзояна может состояться в ближайшее время.
“Арарат Мирзоян приглашен в Российскую Федерацию. Он приглашение принял, мы его ждем. Надеюсь, в скором времени визит состоится", - заявил Лавров.