Հունվարի 17-ին Երեւանում տեղի կունենա ակցիա՝ Բաքվում ապօրինի պահվող հայ գերիների ազատ արձակման պահանջով 01/14/2025 14:39 | ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 17-ին ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի առջև տեղի կունենա ակցիա Բաքվում ապօրինի պահվող հայ գերիների ազատ արձակման պահանջով։ Այս մասին հաղորդում է «Սրբազան պայքար» տելեգրամյան էջը՝ նշելով, որ ակցիան կմեկնարկի ժամը 11։30-ին։
Նախատեսվում է, որ ակցիայի մասնակիցները ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի մոտից երթով կշարժվեն ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության շենքի մոտ:
ինչպես արդեն հայտնել ենք՝ նախատեսվում է, որ հունվարի 17-ին Բաքվում ւմեկնարկի Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարության դեմ շինծու քրեական գործով դատավարությունը։

Акция с требованием освобождения незаконно удерживаемых в Баку армянских пленных пройдет у офиса ООН в Ереване 01/14/2025   17:32  |  Лента новостей
Акция с требованием освобождения незаконно удерживаемых в Баку армянских пленных состоится 17 января у офиса ООН в Армении. Об этом сообщает движение "Священная борьба". Сообщается, что акция начнется в 11:30.
Планируется, что после акции у офиса ООН участники двинутся шествием к зданию министерства иностранных дел Армении.
Как уже ранее сообщалось, планируется, что 17 января в Баку начнется судебный фарс по сфабрикованным уголовным делам против военно-политического руководства Арцаха.