Փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել 10 ավտոմեքենա, 25 քաղաքացու ցուցաբերել օգնություն 01/14/2025 10:50 | Արտակարգ պատահարներ
Հունվարի 13-14-ը ՆԳՆ ՓԾ Արագածոտնի, Արարատի, Կոտայքի և Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչությունների ճգնաժամային կառավարման կենտրոններ ահազանգեր են ստացվել արգելափակված ավտոմեքենաների վերաբերյալ:
Մասնավորապես՝ Աշտարակ, Ապարան, Հրազդան, Սևան, Մարտունի քաղաքներում, Զանգակատուն գյուղում, Երևան-Սևան և Զովաշեն-Զառ ավտոճանապարհներին։
Դեպքի վայր ժամանած փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել 10 ավտոմեքենա և 25 քաղաքացու ցուցաբերել համապատասխան օգնություն։

Спасатели в Армении вызволили из затора 10 автомобилей 01/14/2025   11:24  |  Чрезвычайное просшествие
Спасатели вызволили из снежного затора 10 автомобилей, застрявших на дорогах в Армении. Как сообщает Спасательная служба МВД Армении, сигналы о происшествиях в Арагацотнской, Араратской, Котайкской и Гегаркуникской областях поступали 13-14 января.
В частности, происшествия зафиксированы в городах Аштарак, Апаран, Раздан, Севан, Мартуни, в селе Зангакатун, на дорогах Ереван-Севан и Зовашен-Зар.
Прибывшие на место спасатели вызволили из затора 10 автомобилей, 25  гражданам была оказана соответствующая помощь.