ՆԳՆ-ն հաստատեց՝ նախնական տեղեկություններով վթարի հետևանքով մահացել է Մհեր Սահակյանը 01/13/2025   18:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՆԳՆ-ն հաստատում է՝ նախնական տեղեկություններով՝ վթարի հետևանքով մահացածը ԱԺ պատգամավոր Մհեր Սահակյանն է։
«Հունվարի 13-ին՝ ժ․16․41-ի սահմաններում ՆԳՆ ՓԾ 911 ծառայություն է զանգահարել մի քաղաքացի և հայտնել, որ Երևան-Մեղրի ճանապարհի 90-րդ կմ հատվածում՝ ձորում նկատել է շրջված վիճակում գտնվող ընկերոջ «Հոնդա» մեքենան։
Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ոստիկանության և փրկարար ծառայության աշխատակիցներ։
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ մեքենայում եղել է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Մհեր Սահակյանը, որը մահացել է»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՆԳՆ մամուլի քարտուղար Նարեկ Սարգսյանը։
18:14 13/01/2025  |  ԼՐԱՀՈՍԱվտովթարի հետևանքով մահացել է պատգամավոր Մհեր Սահակյանը
10:35 31/10/2024  |  ՔաղաքականԱյս գիշեր կրկին 3 քաղաքացի բերման է ենթարկվել. Սահակյան
10:58 13/09/2024  |  Քրեական խրոնիկոնԱԺ պատգամավոր Մհեր Սահակյանն արդարացվել է խուլիգանության հոդվածով, մյուս հոդվածով՝ մեղավոր ճանաչվել
08:10 07/10/2023  |  ՄամուլՊատգամավորների միջև միջադեպի հետքերով. տուժողը նիստի չի գնացել. «Ժողովուրդ»
17:10 04/10/2023  |  ՔաղաքականԱնկեղծ ասեմ, եթե իմանամ իմ հրաժարականով այդ մարտահրավերները կհասցեագրվեն, կանեմ դա հաջորդ վայրկյանին, աթոռից կառչած չեմ. Փաշինյան
08:11 06/07/2023  |  ՄամուլՊատգամավորների միջև տեղի ունեցած միջադեպի գործով նիստերը չեն լինում. որն է պատճառը. «Ժողովուրդ»
07:59 08/06/2023  |  ՄամուլՄիջադեպից հետո ընդդիմադիր պատգամավորը նիստերին չի մասնակցում. «Ժողովուրդ»
08:20 09/05/2023  |  ՄամուլԾառայողական քննության հետքերով. ինչպես է տեսանյութը հայտնվել մամուլում. «Ժողովուրդ»
16:53 26/04/2023  |  Քրեական խրոնիկոնՊատգամավոր Մհեր Սահակյանի վերաբերյալ գործն ուղարկվել է դատարան
13:53 20/04/2023  |  ՄեկնաբանությունՄհեր Սահակյանի արարքում խուլիգանության հանցակազմն ի սպառ բացակայում է.պաշտպաններ

Депутат парламента Армении Мгер Саакян погиб в ДТП в Араратской области 01/14/2025 00:12 | Чрезвычайное просшествие
Депутат Национального Собрания РА от блока "Армения" Мгер Саакян, по предварительным сведениям, погиб в результате ДТП. Об этом сообщает пресс-служба МВД Армении.
"13 января около 16․41 в службу 911 спасательной службы МВД позвонил гражданин и сообщил, что в ущелье на 90-м километре автотрассы Ереван-Мегри заметил перевернутый автомобиль марки "Honda" своего друга", - говорится в сообщении.
На место происшествия отправились сотрудники полиции и спасательной службы.
"По предварительным сведениям, в машине находился депутат НС Армении Мгер Саакян, который скончался", - написал пресс-секретарь МВД Армении Нарек Саркисян.
Ранее в понедельник сайт shamshyan.com сообщил, автомобиль депутата упал в ущелье у Тигранашенского серпантина. Сообщалось, что автомобиль скатился в пропасть с высоты 350-400 метров и превратился в груду металлолома. Спасатели обнаружили в машине тело мужчины.