Անհետ կորած զինծառայողների ծնողներից մի քանիսն ԱԺ-ում են՝ Անդրանիկ Քոչարյանի հետ հանդիպման 01/10/2025   11:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
Անհետ կորածների ծնողներից մի քանիսն այս պահին ԱԺ-ում են՝ Անդրանիկ Քոչարյանի հետ հանդիպման։ Անհետ կորած զինծառայողի հարազատ Արսեն Ղուկասյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց, որ հանդիպմանը մասնակցում են 3-4 ծնող, անձամբ ինքը ներկա չէ, քանի որ այդ հանդիպումը տեխնիկական բնույթի է։ Նա հայտնեց, որ ծնողները գնացել են ճշտելու, թե երբ է լինելու լսումների օրը։
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 27-ին անհետ կորած զինծառայողների հարազատները ժամեր շարունակ փակել են Բաղրամյանի պողոտան՝ հանդիպում պահանջելով 44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանի հետ և պահանջելով, որ վերջինս հրապարակի հանձնաժողովի եզրակացությունը։ Անդրանիկ Քոչարյանը հրաժարվել էր ընդունել բոլոր հարազանտներին՝ առաջարկելով, որ չորս հոգի գնա հանդիպման, ինչն էլ անընդունելի էր անհետ կորածների հարազատների համար։ Նրանք շարունակեցին մնալ փողոցում, ավելի ուշ նրանց մոտեցավ Ալեն Սիմոնյանը։ Վերջինս պայմանավորվել է հարազատների հետ՝ կազմակերպելու հանդիպում՝ Անդրանիկ Քոչարյանի հետ։
Դեկտեմբերի 28-ին ԱԺ-ում Անդրանիկ Քոչարյանի հետ հանդիպում է եղել, որը տևել է շուրջւ երկու ժամ, պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել` խորհրդարանական լսումներ անցկացնելու:
18:59 27/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄեզ հարցրե՞լ են՝ ժողովուրդ համաձայն եք, որ ձեր երեխեքին տանենք մսաղաց,Արցախը պետք է տանք. Արսեն Ղուկասյան (տեսանյութ)
17:14 19/08/2024  |  ՄեկնաբանությունԱնհետ կորած զինծառայողների հարազատներ Արսեն Ղուկասյանը և Սերգո Գալստյանն արդարացվել են
18:08 30/07/2024  |  ՔաղաքականՓաշինյանն անհետ կորածների ծնողներին ասել է՝ Ալիևը երդվել է, որ այլ գերի չունի. այդ երդումը նրա համար փաստ է. Ղուկասյան (տեսանյութ)
12:59 23/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵրկու տարուց ավել է՝ մեր տղաների ճակատագիրն անհայտ է. Ղուկասյան
17:44 22/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԳերիների ու անհետ կորած զինծառայողների հարազատները մտադիր են Երեւանում ակցիա իրականացնել՝ Պուտինից պահանջելով հայ ռազմագերիների վերադարձը
18:09 12/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԲիշարյանն է կարգադրել, որ մարմինները տեղավորի, թեեւ դիահերձարանում տեղ չի եղել. Արսեն Ղուկասյան
17:47 09/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՈւզում են արդեն խաչքարերը ապամոնտաժել․Սթափվեք, վաղը ուշ կլինի․Արսեն Ղուկասյան (տեսանյութ)
14:08 25/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԼարված վիճակ դատարանում. ծնողների ու կարգադրիչների միջեւ բախում սկսվեց (տեսանյութ)
16:04 27/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս երկրին մենք տվել ենք ամենաթանկը, ձեզնից ու գլխավոր դատախազից էլ պահանջելու իրավունք ունենք.մեր պահանջն անհապաղ բավարարեք
19:31 02/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱննա Հակոբյանն այնպես է ուզում անել, որ ազգաբնակչությունը սկսի զոհերի ծնողներին վատ խոսքեր ասել.Արսեն Ղուկասյան

В парламенте Армении проходит встреча родителей без вести пропавших военнослужащих с Андраником Кочаряном 01/10/2025   12:51  |  Лента новостей
Некоторые из родителей без вести пропавших военнослужащих в настоящее время находятся в Национальном Собрании Армении, где проводят встречу с депутатом парламента от правящей фракции "Гражданский договор", главой постоянной комиссии НС по вопросам безопасности и обороны Андраником Кочаряном.
Как сообщил "ФактИнфо" родственник пропавшего военнослужащего Арсен Гукасян, во встрече участвуют трое или четверо родителей, он лично не присутствует, так как встреча носит технический характер. Он сообщил, что родители пришли уточнить дату проведения слушаний.
Напомним, 27 декабря 2024 года родственники пропавших без вести военнослужащих перекрыли проспект Баграмяна в центре Еревана, требуя встречи с Андраником Кочаряном, который является председателем следственной комиссии по изучению обстоятельств 44-дневной войны, и оглашения заключения возглавляемой им комиссии.
Андраник Кочарян отказался принять всех родственников, предложив отправить на встречу 4 человек. Родственники без вести пропавших военнослужащих сочли предложение неприемлемым. Они продолжили акцию на проспекте, позже к ним подошел спикер НС Армении Ален Симонян. Он договорился с родственниками об организации встречи с Андраником Кочаряном.
На прошедшей 28 декабря в НС встрече с Андраником Кочаряном, которая продлилась около 2 часов, была достигнута договоренность о проведении парламентских слушаний.
12:29 09/01/2025  |  Social MediaНа свет появился второй сын участника 44-дневной войны Айка Агаджаняна
14:15 07/01/2025  |  Лента новостейСпустя 4 года после 44-дневной войны Армен вновь говорит(ВИДЕО)
16:42 27/12/2024  |  Лента новостейРодственники пропавших без вести военнослужащих перекрыли проспект Баграмяна, требуя встречи с Андраником Кочаряном