Պեսկովն ասել է, որ Պուտինը պատրաստ է հանդիպել Թրամփի հետ առանց նախապայմանի 01/10/2025   14:03  |  Միջազգային լրահոս
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը պատրաստ է առանց որևէ պայմանի հանդիպել ԱՄՆ նոր առաջնորդ Դոնալդ Թրամփի հետ։ Նման շփումների կազմակերպումը պահանջում է Վաշինգտոնի ցանկություն և քաղաքական կամք։
ТАСС-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը՝ մեկնաբանելով Թրամփի հայտարարությունը նախագահ Պուտինի հետ հանդիպելու մտադրության մասին։
«Նախագահ Պուտինը բազմիցս հայտարարել է, որ բաց է միջազգային առաջնորդների, այդ թվում՝ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ շփումների համար», - հիշեցրել է Կրեմլի խոսնակը ու հավելել. «Դրա համար ոչ մի պայման չի պահանջվում»։
14:22 24/12/2024  |  ՔաղաքականԿրեմլում ասել են՝ Սանկտ Պետերբուրգում Փաշինյանն ու Պուտինը առանձին կհանդիպե՞ն
15:47 13/12/2024  |  ՔաղաքականՊուտինը Փաշինյանին հրավիրել է Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք ԱՊՀ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին
14:02 13/12/2024  |  ՔաղաքականՓաշինյան-Պուտին հանդիպում այսօր նախատեսված չէ. Պեսկով
14:45 05/11/2024  |  Միջազգային լրահոսՍանդուն Մոլդովայի նախագահը չէ՝ կարծում է Դմիտրի Պեսկովը
14:18 24/10/2024  |  ՔաղաքականԱլիևի և Փաշինյանի զրույցը չի խանգարել քննարկմանը. Պեսկով
17:34 08/10/2024  |  ՔաղաքականՊուտինը կարող է Ալիևի և Փաշինյանի հետ քննարկած լինել Զանգեզուրի միջանցքի թեման՝ կարծում է Պեսկովը
13:57 26/09/2024  |  Միջազգային լրահոսՊեսկովը հերքել է ՌԴ-ի՝ միջուկային զինանոցներն ավելացնելու մտադրությունները

Песков заявил, что Путин готов к встрече с Трампом, никакие условия для этого не требуются 01/10/2025   13:51  |  Международные новости
Президент РФ Владимир Путин готов к встрече с новым американским лидером Дональдом Трампом безо всяких условий. Для организации таких контактов требуются желание и политическая воля со стороны Вашингтона, прокомментировал на брифинге пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков заявления Трампа о планах встретиться с Путиным, передает ТАСС
"Президент Путин неоднократно заявлял о своей открытости к контактам с международными лидерами, в том числе с президентом США, и в том числе с Дональдом Трампом, - напомнил представитель Кремля. - Никакие условия для этого не требуются. Требуются обоюдное желание и политическая воля вести диалог и решать существующие проблемы посредством диалога".
09:40 10/01/2025  |  Международные новостиВстреча с Путиным уже в процессе организации, заявил Трамп
11:00 26/12/2024  |  Международные новостиВ ФСБ России заявили о предотвращении серии терактов в отношении высокопоставленных военных
14:01 20/12/2024  |  Международные новостиНа аэродроме под Москвой взорвался самолет Ан-72
14:14 19/12/2024  |  Международные новости"Шансов сбить эти ракеты нет": Путин предложил Западу высокотехнологичную дуэль с "Орешником"
11:01 19/12/2024  |  Международные новостиЕще один азербайджанец погиб на войне в Украине
10:47 13/12/2024  |  Международные новостиУкраина отклонила предложения по рождественскому обмену пленными, заявили в Кремле
16:54 06/12/2024  |  Международные новостиПутин:”Страны Запада намеренно обостряют напряженность на Украине"