Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Համահայկական ձմեռային երկրորդ խաղերի կազմկոմիտեի նիստը 01/09/2025 16:30 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար, Համահայկական ձմեռային երկրորդ խաղերի կազմակերպման և անցկացման կառավարական կազմկոմիտեի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել կազմկոմիտեի հինգերորդ նիստը:
Պատասխանատուներն ամփոփ ներկայացրել են ձմեռային խաղերի անցկացման համար արդեն իրականացված աշխատանքները: Օրակարգի շրջանակում մանրամասն քննարկվել են կազմակերպչական աշխատանքների հետ կապված ընթացիկ հարցերն ու դրանց հնարավոր լուծումները, անդրադարձ է կատարվել խաղերի անցկացման համար անհրաժեշտ ենթակառուցվածքների ապահովման, մրցումների կազմակերպման և անցկացման, ձմեռային խաղերի լուսաբանման, մշակութային միջոցառումների անցկացման հետ կապված հարցերի և այլն:
Արայիկ Հարությունյանը կարևորել է պատասխանատու բոլոր գերատեսչությունների համակարգված աշխատանքը՝ ձմեռային խաղերը բարձր մակարդակով կազմակերպելու և անցկացնելու նպատակով:

В правительстве Армении обсудили организацию и проведение вторых Панармянских зимних игр 01/09/2025 17:16 | Спорт
Под председательством руководителя аппарата премьер-министра Армении, председателя Комитета по организации и проведению вторых Панармянских зимних игр Араика Арутюняна состоялось пятое заседание оргкомитета. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Ответственные лица обобщенно представили уже проделанную работу по подготовке к зимним Играм. В рамках повестки были подробно обсуждены текущие вопросы организационной работы и возможные пути их решения, были затронуты вопросы, связанные с обеспечением необходимой инфраструктуры для проведения Игр, организацией и проведением соревнований, освещением зимних Игр, проведением культурных мероприятий и т.д.
Араик Арутюнян подчеркнул важность слаженней работы всех ответственных ведомств для организации и проведения зимних Игр на высоком уровне.