Էդգար Արսենյանը և Գևորգ Քոչարյանը՝ գլխավոր դատախազի՝ ապօրինի գույքի բռնագանձման ոլորտը համակարգող տեղակալի թեկնածու 01/08/2025 10:52 | Քաղաքական
Գլխավորի դատախազի՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող տեղակալի թեկնածությունների ցուցակի համալրման նպատակով հայտարարված մրցույթին բավարարվել է երկու հայտ՝ Էդգար Արսենյանի և Գևորգ Քոչարյանի: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին դատախազությունից։
Հիշեցնենք, որ այդ պաշտոնը նախկին զբաղեցնում էր Սրբուհի Գալյանը, որը նոյեմբերի 5-ին նշանակվել է ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնում։
Էդգար Արսենյանն այժմ Դատախազության ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետն է, իսկ Գևորգ Քոչարյանը՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչության ավագ դատախազ։

Стали известны имена кандидатов на пост замгенпрокурора Армении, курирующего сферу конфискации незаконного имущества 01/08/2025   11:46  |  Политика
Две заявки были удовлетворены на конкурсе по пополнению списка кандидатов на должность заместителя генпрокурора РА, координирующего функции по конфискации имущества незаконного происхождения. Это - заявки Эдгара Арсеняна и Геворка Кочаряна. Об этом "ФактИнфо" сообщили в прокуратуре.
Напомним, ранее эту должность занимала Србуи Галян, которая 5 ноября была назначена министром юстиции Армении.
Эдгар Арсенян в настоящее время занимает пост начальника управления прокуратуры по надзору за законностью досудебного производства в Антикоррупционном комитете РА, а Геворк Кочарян  является старшим прокурором управления по делам о конфискации имущества незаконного происхождения.
11:28 18/12/2024  |  Гражданское правоГенпрокуратура Армении требует конфисковать у экс-главы Счетной палаты Левона Йоляна 6 единиц недвижимости и более $4 млн