Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Վանաձոր համայնքի նախկին ղեկավարից բռնագանձել 7 անշարժ գույք, 165 միլիոն դրամ 01/08/2025   11:20  |  Քրեական խրոնիկոն
Հակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ դատախազությունից։
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Վանաձոր համայնքի նախկին ղեկավար Սամվել Դարբինյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
3 անշարժ գույք Երևան քաղաքում, 4 անշարժ գույք Վանաձոր քաղաքում.
1 տրանսպորտային միջոց.
3 իրավաբանական անձանցում մասնակցություններ.
165 միլիոն 664 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի եկամտի մնացորդի և օրինական եկամուտներով չհիմնավորվող՝ բարեխիղճ երրորդ անձանց փոխանցված դրամական միջոցների հանրագումար:

Генпрокуратура Армении требует конфисковать у экс-мэра Ванадзора 7 единиц недвижимости и более 165 млн драмов 01/08/2025   11:55  |  Гражданское право
Антикоррупционный суд Армении принял к рассмотрению очередной иск Генпрокуратуры о конфискации имущества незаконного происхождения. Об этом сообщили в надзорном ведомстве.
Генпрокуратура требует взыскать в пользу Республики Армения с бывшего главы общины Ванадзор Самвела Дарбиняна и аффилированных с ним лиц 3 единицы недвижимости в городе Ереване, 4 единицы недвижимости в городе Ванадзоре, 1 транспортное средство, участие в 3-х юрлицах, а также  165 млн. 664 тыс. драмов в качестве остатка незаконного дохода и суммы денежных средств, переданных добросовестным третьим лицам и не обоснованных легальными доходами.
11:46 08/01/2025  |  ПолитикаСтали известны имена кандидатов на пост замгенпрокурора Армении, курирующего сферу конфискации незаконного имущества
11:28 18/12/2024  |  Гражданское правоГенпрокуратура Армении требует конфисковать у экс-главы Счетной палаты Левона Йоляна 6 единиц недвижимости и более $4 млн