Ալիևը միայն վերահաստատել է, որ չեն Թուրքիայի հետ միասին չեն պատրաստվում հանդուրժել Հայաստանի գոյությունը որպես պետություն. Գեղամյան 01/08/2025 10:38 | Սոցիալական ցանցեր
Թշնամական Ադրբեջան պետության նախագահ Ալիևի երեկվա ծավալուն ելույթին արդեն հավանաբար ծանոթ եք՝ իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է թուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը։
«Ալիևը, ըստ էության, նոր բան չի ասել։ Միայն վերահաստատել է, որ չեն Թուրքիայի հետ միասին չեն պատրաստվում հանդուրժել Հայաստանի գոյությունը որպես պետություն և առավել ևս՝ նրա հետ խաղաղ ապրել։
Արձանագրենք հերթական անգամ և մեկընդմիշտ, որ Հայաստանի դե-ֆակտո իշխանության քարոզած «Խաղաղության օրակարգ» և «իրական Հայաստան» օրակարգերի մեռելածին են։
Այլընտրանքը՝ ուժեղ բանակով, զինված ու տեխնոլոգիապես զարգացող պետությունն է, որը կառավարում են լավագույն կադրերը, ոչ թե ձվածեղի սիրահարները։

Алиев подтвердил, что Азербайджан и Турция не будут мириться с существованием Армении как государства - Гегамян 01/08/2025 11:28 | Комментарий
Президент враждебного азербайджанского государства Алиев, по сути, ничего нового не сказал, он лишь подтвердил, что Азербайджан и Турция не собираются мириться с существованием Армении как государства и тем более мирно с ней жить. Об этом пишет тюрколог Варужан Гегамян на своей странице в соцсети Facebook, коснувшись вчерашних высказываний Аиева.
"Давайте раз и навсегда зафиксируем, что продвигаемые де-факто властями Армении повестки "Мирная повестка" и "Реальная Армения" мертворожденные. Альтернатива – государство с сильной армией, вооруженное и технологически развивающееся, которым управляют лучшие кадры, а не любителями яичницы", - написал Варужан Гегамян.