The Sun-ը հայտնում է Ասադի նկատմամբ ՌԴ-ում կատարված մահափորձի մասին. պաշտոնական Մոսկվան լռում է 01/02/2025   18:18  |  Միջազգային լրահոս
Բրիտանական The Sun  պարբերականը գրում է, թե Ռուսաստանում գտնվող Սիրիայի նախկին նախագահ Բաշար ալ-Ասադի նկատմամբ մահափորձ է իրականացվել։
The Sun-ը, վկայակոչելով «ռուսական հետախուզության նախկին աշխատակցին», նշում է, թե,  ենթադրաբար, նրան փորձել են թունավորել։
«59-ամյա Ասադը դիմել է բժշկական օգնության. սկսել է «դաժան հազալ և շնչահեղձ լինել», - ասվում է բրիտանական պարբերականի հրապարակման մեջ:
Ըստ չհաստատված տեղեկությունների՝ այն բանից հետո, երբ քաղաքական գործիչը կապ է հաստատել բժիշկների հետ, պարզվել է, որ նրա օրգանիզմում թույն կա։ Ներկայումս Սիրիայի նախկին նախագահի վիճակը, իբր, կայունացել է։ Ռուսաստանի կառավարության ներկայացուցիչները չեն մեկնաբանել միջադեպը։

Британское издание The Sun сообщает о попытке отравления Асада в РФ: в Москве информацию не комментируют 01/03/2025 09:30 | Международные новости
Британское издание The Sun сообщает о покушении на находящегося в России бывшего президента Сирии Башара Асада.
Издание The Sun со ссылкой на «бывшего российского разведчика» отмечает, что его, предположительно, пытались отравить.
"59-летний Асад обратился за медицинской помощью, а затем почти сразу же начал «сильно кашлять и задыхаться", — говорится в материале британского издания.
По неподтвержденной информации, после обращения политика к медикам в его организме был обнаружен яд. В настоящее время состояние бывшего президента Сирии стабилизировалось. Представители власти России не комментировали инцидент.