Հովիկ Աղազարյանի ստեղծած կուսակցության համագումարը կկայանա փետրվարին 01/03/2025   14:09  |  Քաղաքական
Հովիկ Աղազարյանի ստեղծած՝ «Միասնական ազգային սահմանադրական կուսակցության» համագումարը կկայանա փետրվարի 8-ին։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՔՊ-ից հեռացված պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը։
«30.12.2024թ. կայացել է Կուսակցության հիմնադրման նախաձեռնող խմբի ընդլայնված նիստ` հետևյալ օրակարգով.
1.Կուսակցության անվանման հարցը,
2. Կուսակցության Կանոնադրության և Ծրագրի նախագծերի պատրաստման հարցը,
3.Հիմնադիր Համագումարի անցկացման հարցը։
Որոշվեց
1. Կուսակցությունը անվանել «Միասնական ազգային սահմանադրական կուսակցություն» (ՄԱՍԿ),
2. Մինչև 16.01.2025թ. ավարտին հասցնել Կուսակցության Կանոնադրության և Ծրագրի նախագծերի պատրաստման աշխատանքները,
3. Կուսակցության հիմնադիր Համագումարը հրավիրել 2025 թվականի փետրվարի 8ին, առավոտյան ժամը 10ին, ք. Երևան, Ամիրյան փողոցի 1 շենքում` «ԱՐՄԵՆԻԱ ՄԱՐԻՕԹ» հյուրանոցի «Տիգրան Մեծ» սրահում»,- գրել է Աղազարյանը։
15:38 30/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԷլի ՔՊ-ականներ կան, որոնք կմիանան. Հովիկ Աղազարյանի և Հակոբ Ասլանյանի հիմնած կուսակցության հիմնադիր համագումարը տեղի կունենա փետրվարի 3-ին
10:50 29/12/2024  |  ՔաղաքականՔՊ-ից հեռացված Հովիկ Աղազարյանը հայտնել է նոր կուսակցություն հիմնելու մասին
08:33 27/12/2024  |  ՄամուլՀովիկ Աղազարյանի կնոջ մահը իշխող թիմում լյուստրացիա է իրականացրել․ «Հրապարակ»
17:37 23/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՔննիչը դատախազի հետ համաձայնեցրել է որոշումը ու մերժել Հովիկ Աղազարյանի անձնական կյանքի անձեռնմխելիության դեպքով վարույթ նախաձեռնելը
15:22 20/12/2024  |  ՄեկնաբանությունԷս շնաբարո համակարգն իր ճանապարհին խժռում է ամեն ինչ. անգամ սեփական ուսապարկերի ընտանիքները. Զոհրաբյան
13:16 20/12/2024  |  ՄեկնաբանությունՍրտի պլանային վիրահատությունը ճակատագրական էր. Աղազարյանի որդին հայտնել է մոր մահվան պատճառը
12:19 20/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄահացել է Հովիկ Աղազարյանի կինը․ MediaHub
08:37 19/12/2024  |  ՄամուլԱնցել են Աղազարյանի ազգուտակին․ «Հրապարակ»
15:27 18/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀովիկ Աղազարյանի որդին ազատվել է պաշտոնից՝ սեփական դիմումի համաձայն
12:54 18/12/2024  |  ՄեկնաբանությունԻնձ հաջողվել է վերականգնել իմ ՖԲ էջը, անձնական նամակագրություններից որոշ հատվածներ հեռացվել են․ Աղազարյան

Учредительный съезд основанной Агазаряном партии состоится в феврале 01/03/2025   17:05  |  Политика
Учредительный съезд Единой национальной конституционной партии, основанной депутатом парламента Армении Овиком Агазаряном, недавно исключенным из рядов правящей политсилы "Гражданский договор", состоится 8 февраля текущего года. Об это сообщил сам Овик Агазарян на своей странице в Facebook.
Агазарян проинформировал, что 30 декабря 2024 года состоялось расширенное заседание инициативной группы по созданию партии, в повестку дня которого были включенные следующие вопросе: вопрос о названии партии, вопрос подготовки проектов Устава и программы партии и вопрос о проведении учредительного съезда.
По итогам заседания было решено назвать политсилу "Единой национальной конституционной партией" (ЕНКП).
Помимо этого, решено до 16 января 2025 года завершить работу по подготовке проектов устава и программы партии, сообщил политик.