Արտակարգ դեպք՝ Կոտայքի մարզի Գողթ գյուղում. ամառային խոհանոցում տեղադրված փայտե կաթսայի պայթյունի հետևանքով կան վիրավորներ 12/30/2024 12:06 | Քրեական խրոնիկոն
Այսօր՝ դեկտեմբերի 30-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում: Ժամը 01:50-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Գառնիի բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Գողթ գյուղում պայթյուն է տեղի ունեցել և կան վիրավորներ:
Ինչպս հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, նմանատիպ օպերատիվ տեղեկություն ստացվել է նաև ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության Պարեկային ծառայության Կոտայքի մարզի գումարտակում:
Ոստիկաններն ու պարեկները պարզել են, որ ժամը 01:00-ի սահմաններում Գողթ գյուղի 3-րդ փողոցի տներից մեկում ամառային խոհանոցում տեղադրված փայտե կաթսայի պայթելու հետևանքով նույն տան բնակիչներ 62 ամյա Նունուֆար Մ.-ն և 33-ամյա Ստեփան Մ.-ն վնասվածքներ են ստացել, որոնք «Գառնիի բժշկական կենտրոն»-ի բուժանձնակազմը նախ տեղում առաջին բուժօգնությունն են ցուցաբերել, ապա տեղափոխել Հերացու անվան թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց:

Котел взорвался в одном из домов в селе Гохт в Армении: есть пострадавшие - shamshyan.com 12/30/2024   12:35  |  Чрезвычайное просшествие
Чрезвычайный инцидент произошел сегодня, 30 декабря, в Котайкской области. Около 01:50 в гарнийский отдел полиции поступили оперативные данные о взрыве в селе Гохт и пострадавших. Об этом сообщает сайт shamshyan.com.
Полицейские и патрульные выяснили, что около 01:00 из-за взрыва дровяного котла, установленного на летней кухне в одном из домов на третьей улице в селе Гохт, пострадали жильцы того же дома - 62-летняя Нунуфар М. и 33-летний Степан М.. Им на месте была оказана первая медпомощь, после чего они были госпитализированы в первую университетскую больницу Гераци.
По факту случившегося инициировано уголовное производство.
14:58 12/09/2024  |  Чрезвычайное просшествиеВ Минздраве сообщили о положительной динамике в состоянии одного из пострадавших при взрыве в плавильне Разданской ТЭС
15:53 11/09/2024  |  Чрезвычайное просшествиеСК Армении выясняет обстоятельства взрыва на территории плавильни у Разданской ТЭС
12:18 11/09/2024  |  Чрезвычайное просшествиеВ Минздраве Армении рассказали о состоянии пострадавших при взрыве в литейном цехе Разданской ТЭС
11:10 24/06/2024  |  Чрезвычайное просшествие15 членов экспедиции заблудились в горах в Армении
11:10 15/05/2024  |  Чрезвычайное просшествиеВ городе Раздане из-за проливных дождей затопило автопарковку и подвал
12:31 22/01/2024  |  Криминальная хроникаДрака с участием пятерых парней произошла во дворе одного из банкетных залов в Чаренцаване, есть задержанные