Պուտինը շնորհավորել է նախկին նախագահներ Ռոբերտ Քոչարյանի և Սերժ Սարգսյանի գալիք տոները 12/30/2024 14:32 | Քաղաքական
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ջերմորեն շնորհավորել է մի շարք պետությունների ղեկավարներին Սուրբ Ծննդյան և գալիք Նոր տարվա՝ 2025 թվականի կապակցությամբ։ Այս մասին հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
Նրանց թվում են Հայաստանի նախագահ և վարչապետ Վահագն Խաչատուրյանը և Նիկոլ Փաշինյանը, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը, Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը և այլոք։
Բացի այդ, շնորհավորական հեռագրեր են ուղարկվել մի շարք պետությունների և կառավարությունների նախկին ղեկավարներին, մասնավորապես՝ Ռաուլ Կաստրոյին, Ռոբերտ Քոչարյանին, Նուրսուլթան Նազարբաևին, Սերժ Սարգսյանին, Գերհարդ Շրյոդերին։

Путин поздравил премьера и экс-лидеров Армении с Новым годом и Рождеством 12/30/2024 13:48 | Лента новостей
Президент РФ Владимир Путин тепло поздравил с Рождеством и наступающим новым, 2025 годом руководителей целого ряда государств. Об этом сообщает пресс-служба Кремля.
В их числе - президент и премьер-министр Армении Ваагн Хачатурян и Никол Пашинян, президент Азербайджана Ильхам Алиев, президент Беларуси Александр Лукашенко, президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев, президент Киргизии Садыр Жапаров, президент Таджикистана Эмомали Рахмон, президент Туркменистана Сердар Бердымухамедов и президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев и другие.
Кроме того, поздравительные телеграммы направлены ряду бывших глав иностранных государств и правительств, в частности Раулю Кастро, Роберту Кочаряну, Нурсултану Назарбаеву, Сержу Саргсяну, Герхарду Шрёдеру.
Сообщается, что президент РФ также направил поздравительные послания бывшим президентам Армении Роберту Кочаряну и Сержу Саргсяну, а также ряду бывших глав иностранных государств и правительств.