Անդրանիկ Քոչարյանը երկու ամիս է խուսափում է անհետ կորածների հարազատների հետ հանդիպել. Նրանք փակել են Բաղրամյան պողոտան 12/27/2024 16:19 | ԼՐԱՀՈՍ
Քիչ առաջ անհետ կորած զինծառայողների հարազատները փակել են Բաղրամյան պողոտան՝ պահանջելով հանդիպում ՔՊ-ական պատգամավոր ՀՀ ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանի հետ։
Հարազատները նշում են, որ նախկինում արդեն պահանջել են նման հանդիպում, սակայն Քոչարյանը հրաժարվում է, ուստի իրենք ստիպված են եղել դիմել նման քայլի ու իրենց պահանջն այս կերպ արտահայտել։
«Հրաժարվում է, արդեն 2 ամիս է «էսօր էքուց է» գցում, լիքը հարցեր ունենք իրեն տալու որպես քննիչ հանձնաժողովի ղեկավար, բայց ակնհայտ է, որ նա խուսափում է մեր հետ հանդիպումելուց։ Մի քանի ամիս է ասում է՝ արձակուրդ եմ, երկրում չեմ, Հիտլերը տեղում չի, Պրագայում տեղ չկա, քովիդ եմ, չգիտեմ ինչ եմ։ բայց էսօր էլ պայմանավորվածություն կար, բայց չի հանդիպում։ Նա 44-օրյա պատերազմի հանգամանքները քննող հանձնաժողովի ղեկավարն է. մենք էլ հարցեր ունենք, իրենց թվում է՝ թեման փակեցին՝ պրծան, հա՞։ Ճիշտը տենց չի»,-ասաց հարազատներից մեկը։

Родственники пропавших без вести военнослужащих перекрыли проспект Баграмяна, требуя встречи с Андраником Кочаряном 12/27/2024   16:42  |  Лента новостей
Родственники пропавших без вести военнослужащих сегодня перекрыли проспект Баграмяна в центре Ереване, требуя встречи с депутатом парламента Армении от правящей фракции "Гражданский договор", председателем постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности Андраником Кочаряном.
Родственники рассказали, что раньше уже добивались аналогичной встречи, однако Кочарян отказывается, поэтому они были вынуждены прибегнуть к такому шагу и таким образом донести свое требование.
"Отказывается, уже два месяца он откладывает(встречу – прим.ред.) на завтра или послезавтра. У нас накопилось много вопросов к главе следственной комиссии, но очевидно, что он уклоняется от встречи с нами. На протяжении нескольких месяцев он нам говорит, что он то в отпуске, то за рубежом…На сегодня тоже была договоренность, но не встречается. Он является главой следственной комиссии по расследованию обстоятельств 44-дневной войны. У нас тоже есть вопросы. Им кажется, что тему замяли, и все?" - сказал один из участников акции.