ԱԱԾ գլխավոր վարչության պետ Ռաֆայել Երիցյանը՝ ՀԿԿ նախագահի միակ թեկնածու 12/27/2024   12:03  |  Մեկնաբանություն
Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահի պաշտոնի համար դիմել է միայն մեկ թեկնածու` ԱԱԾ գլխավոր վարչության պետ Ռաֆայել Երիցյանը։ Այս մասին հայտնում է Դանիել Իոաննիսյանը։
«Բարեվարքության եզրակացությունը ստանալուց (հունվարին) հետո ԶԼՄ-ների ու ՀԿ-ների ներկայությամբ կկազմակերպվի Երիցյանի հարցազրույցն ու քննությունը։
Քննության և բարեվարքության անցողիկ շեմերը հաղթահարելու դեպքում Երիցյանի թեկնածությունը կներկայացվի նշանակման համար։
Անհրաժեշտ է առանձին քննարկել, թե ինչո՞ւ ամբողջ երկրում չգտնվեց որևէ այլ մարդ, ով կուզենա դառնալ Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ»,- գրել է նա։
14:09 17/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀայ-թուրքական սահմանից ՀՀ ներթափանցած անձը կամ անձինք դեռ չեն հայտնաբերվել

Только один кандидат захотел стать главой Антикоррупционного комитета Армении - Иоаннисян 12/27/2024   12:19  |  Комментарий
Для замещения вакантной должности председателя Антикоррупционного комитета Армении обратился лишь один кандидат – это начальник главного управления Службы национальной безопасности РА Рафаел Ерицян. Об этом сообщил глава общественной организации "Союз информированных граждан" Даниел Иоаннисян.
"После получения(в январе) заключения о добропорядочности в присутствии СМИ и общественных организаций будут организованы собеседование с Ерицяном и экзамен", - написал Иоаннисян на своей странице в Facebook.
В случае преодоления экзаменационного порога кандидатура Ерицяна будет представлена для назначения.
"Отдельно следует обсудить, почему во всей стране не нашлось ни одного другого человека, который хотел бы стать председателем Антикоррупционного комитета", - отметил Иоаннисян.