Մհեր Գրիգորյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Սանկտ Պետերբուրգ՝ մասնակցելու ԵԱՏՄ բարձրագույն խորհրդի նիստին 12/26/2024 13:38 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ Մհեր Գրիգորյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է ՌԴ Սանկտ Պետերբուգ քաղաք՝ մասնակցելու ԵԱՏՄ բարձրագույն խորհրդի նիստին:
Համաձայն «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 7-րդ հոդվածի 5-րդ մասի՝
1. ԵԱՏՄ բարձրագույն խորհրդի նիստին մասնակցելու նպատակով 2024 թվականի դեկտեմբերի 25-26-ը Ռուսաստանի Դաշնություն (Սանկտ Պետերբուրգ) գործուղել պատվիրակություն՝ համաձայն հավելվածի։
2. Պատվիրակության կազմում ընդգրկել նաև Ռուսաստանի Դաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Գուրգեն Արսենյանին»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշված է Հայաստանի վարչապետի ստորագրած որոշման մեջ:

Делегация во главе с вице-премьером Армении Мгером Григоряном отправилась в РФ на саммит ЕАЭС 12/26/2024   13:58  |  Политика
Делегация во главе с Мгером Григоряном отбыла в Санкт-Петербург для участия в заседании Высшего Евразийского экономического совета. Об этом сообщает Арменпресс со ссылкой на решение премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
В состав делегации вошел также заместитель министра иностранных дел Мнацакан Сафарян.
Премьер-министр РА Никол Пашинян не принял участие в неформальном саммите лидеров СНГ, состоявшемся в Санкт-Петербурге. Причиной стал ковид, который у него диагностировали несколько дней назад.
11:59 16/12/2024  |  ЭкономикаПроект “Перекресток мира” может иметь важное значение для всех стран-членов ЕАЭС – министр ЕЭК
17:21 13/12/2024  |  ЭкономикаПашинян посетовал на "различные сложности" при формировании общего рынка энергоресурсов в рамках ЕАЭС