Պետք չէ մութ սենյակում կատու փնտրել․ Կոնջորյանը՝ Փաշինյանի՝ ԵԱՏՄ գագաթնաժողովին չմեկնելու մասին 12/25/2024   14:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ես առաջնորդվում եմ վարչապետի պաշտոնական հայտարարություններով։ Պետք չէ մութ սենյակում կատու փնտրել։ Վարչապետն արդեն հանդես է եկել գրառմամբ և մասնակցության-չմասնակցության (ԱՊՀ անդամ երկրների ղեկավարների ոչ պաշտոնական  գագաթնաժողովին հեղ․) վերաբերյալ արդեն արել է։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՔՊ խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը։
Դիտարկմանը, որ այն, որ նախապես չէր ասել՝ կասկածներ է առաջացնում, բացի այդ, ինչու էր բանավեճի հրավեր անում՝ Կոնջորյանը նշեց, թե բանավեճը հո հենց այդ պահին չէր լինելու։
«Երբ վարչապետն այս կամ այն որոշումը կայացնում է, ապա դա կոմունիկացնում է թե հանրության, թե միջազգային գործընկերների հետ, եթե ասելիք ունի, ապա դա թաքցնելու անհրաժեշտություն չկա»,- նշեց պատգամավորը, ապա, անդրադառնալով հարցին՝ արդյոք Փաշինյանը տեսակապով կմասնակցի, ասաց, որ ինքը չգիտի, վարչապետը որոշում կկայացնի՝ կհայտնի այդ մասին։
Նա նաև վստահեցրեց, թե խմբակցության ներսում չկան խմորումներ, խմբակցությունում հանգիստ է, անդորր է տիրում, չկան պատգամավորներ, որոնք պետք է մանդատը վայր դնեն։
12:46 04/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե մենք ճնշեինք՝ Հովիկ Աղազարյանը մանդատը վայր կդներ. Կոնջորյան
12:29 04/12/2024  |  ՔաղաքականՀովիկ Աղազարյանը պետական անվտանգությանը վերաբերող տարբեր թեմաներով տեղեկությունների արտահոսք է կազմակերպել. Հայկ Կոնջորյան
18:16 02/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱյսօր Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության նիստ
12:02 18/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՈրևէ բան անակնկալ չէր․ Կոնջորյանը՝ հրաժարականի շքերթների մասին
07:59 12/11/2024  |  ՄամուլԽմբակցության ղեկավարը մինչ ՔՊ մտնելը բեռնատար ավտոմեքենա է գնել. «Ժողովուրդ»
12:30 23/10/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկ Կոնջորյանը՝ արդարադատության նախարար չընտրելու պատճառների մասին մասին
14:44 22/10/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՆման ժանր դեռ չկար, կներեք դու 8բ-ն եք, 8գ-ն եք, դպրոցակա՞ն եք. Կոնջորյանը՝ ընդդիմությանը
08:17 05/09/2024  |  ՄամուլԿոնջորյանի կնոջը միլիոնավոր դրամներ կարողանում է վճարել, Մեղրիի աղբահանության վճարը տալ չի կարողանում. «Ժողովուրդ»
13:06 28/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ Հայաստան-Գերմանիա խումբը Ռոթի հետ քննարկել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացը
11:52 11/06/2024  |  ՔաղաքականԲագրատ Գալստանյանը մի ամսից ավել ձեր քաղաքական հոգեհանգստի կարգն ա մատուցում, դրան հաջորդելու է օղորմաթասը. Կոնջորյանը՝ ընդդիմությանը

Конджорян призвал не искать черную кошку в темной комнате на фоне отказа Пашиняна от поездки в РФ 12/25/2024 15:20 | Лента новостей
Глава правящей парламентской фракции "Гражданский договор" Айк Конджорян призвал не искать черную кошку в темной комнате на фоне заявления премьера РА Никола Пашиняна относительно поездки в Россию на саммит ЕАЭС, который пройдет 26 декабря в Ленинградской области.Пашинян заявил, что не поедет на неформальный саммит СНГ из-за COVID-19Конджорян отметил, что он руководствуется официальными заявлениями премьер-министра, не надо искать черную кошку в темной комнате.
"Премьер уже выступил с заявлением по поводу участия или неучастия(в саммите ЕАЭС – прим.ред.)", - заявил депутат в беседе с журналистами.
В ответ на ремарку о том, что об этом не было заявлено заблаговременно и это вызывает определенные подозрения, кроме того, премьер выступил с предложением о проведении дебатов, Конджорян отметил, что дебаты не планировались к проведению в ту же секунду.
"Когда премьер принимает то или иное решение, то коммуницирует по поводу него как с общественностью, так и международными партнерами. Если ему есть что сказать, то и необходимости скрывать это нет", - отметил депутат.
В ответ на вопрос, примет ли Пашинян участие в саммите ЕАЭС по видеосвязи, Коджорян заявил, что он не знает, премьер примет решение и объявит о нем.
Он также заверил в отсутствии каких-либо брожений внутри фракции, отметив, что там царит спокойствие.