Որոշում եմ այդ ծախսն ամբողջությամբ փոխհատուցել ինքնուրույն. Ավինյանը՝ 20 հազար դոլարանոց տոմսերով ԱՄՆ մեկնելու մասին 12/23/2024   10:41  |  Քաղաքական
«Տեղին քննադատված թեմաներից մեկին կուզեմ անդրադառնալ։ Վերջերս ԱՄՆ կատարած այցից հետո տեղեկացա, թե ինչ գներով են ինձ համար ձեռք բերվել տոմսերը։ Այս մասին Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության ընթացքում ասաց Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Ես էլ ապշած էի այդ թվերից։ Կարծում եմ, անպատասխանատվության և անտարբերության խնդիր կա, որովհետև նոյեմբերի 22-ի այցի համար տոմսերը ձեռք են բերվում նոյեմբերի 20-ին, եթե մեկ օր ուշացումով էլ ձեռք բերեինք՝ կարող է 2-3 անգամ ավելի թանկ գնով ձեռք բերեինք։ Որոշում եմ կայացրել այդ ծախսն ամբողջությամբ փոխհատուցել ինքնուրույն»։
Նա նաև խնդրեց ուսումնասիրել, թե երբ են հաստատել, որ պետք է մեկնեն և ինչու դրան գործողություններ չեն հաջորդել։ «Ես ինքս կորոշեմ թե ինչ պատասխանատվության պետք է ենթարկվեն մարդիկ ովքեր անպատասխանատվություն են դրսևորել»։
10:25 23/12/2024  |  ՔաղաքականՄիասնական տոմսային համակարգը դեռևս քաոտիկ վիճակում է. ինչ է քննարկվում Ավինյանի գլխավորությամբ այսօր՝ ուղիղ
17:16 20/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍ«Տարեհաց». բացվել է Ամանորի ուտեստների տոնավաճառը
08:25 19/12/2024  |  ՄամուլԱվինյանի գլխավորած կառույցը 25 մլրդ դրամի վնաս է տվել պետությանը. բացահայտում. «Ժողովուրդ»
12:52 16/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄիայն փողի գողը չէ, որ գող է, հողի գողը նույնպես գող է. այս մշակութային դեֆեկտը պիտի ավարտվի. Ավինյան
12:16 16/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանում հին դիսպետչերական կետերը պետք է վերանան, այլևս նպատակին չեն ծառայում. Ավինյան
07:50 10/12/2024  |  Մամուլ90 մլն դրամ` Երեւանը Հանրապետության հրապարակից մինչև ծայրամասեր կաթվածահար անելու համար. հերթական անկազմակերպ միջոցառումը. «Ժողովուրդ»
08:40 07/12/2024  |  Մամուլ«Ազգային առաջընթաց»-ը Տիգրան Ավինյանի պաշտոնանկության գործընթաց կսկսի. «Ժողովուրդ»
12:58 06/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԽանջյան 29/1 նոր շենքն իսկական աղետ է դարձել. Ավագանու անդամի ահազանգը (լուսանկարներ)
08:16 04/12/2024  |  Մամուլ45.4 մլն դրամ եկամուտ, Bitcoin. ինչ է հայտարարագրել Տիգրան Ավինյանը. «Ժողովուրդ»
12:29 03/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍ«Շանտաժի չենք տրվելու, կոմպրոմիսի չենք գնալու». Ավինյանը ներողություն է խնդրել երեւանցիներից

"Я сам ошеломлен": Авинян прокомментировал дорогостоящую поездку в США и заявил о готовности возместить стоимость билета 12/23/2024   11:18  |  Политика
Мэр Еревана Тигран Авинян прокомментировал сообщения о том, что его перелет из Еревана в США обошелся в 20 тысяч долларов. Он назвал критику уместной.
"Недавно после визита в США я узнал о стоимости приобретенного для меня билета. Меня самого ошеломили эти цифры. Полагаю, что тут дело в безответственности и безразличии, поскольку билеты для запланированного на 22-е ноября визита приобретаются 20 ноября. Если бы мы приобрели с опозданием еще на один день, то мы их купили бы вдвое дороже, а то и втридорога. Я принял решение собственноручно полностью возместить эти средства", - сказал Авинян на рабочем заседании ив понедельник, 23 декабря.
Он также попросил изучить, когда была утверждена дата его отбытия и почему за этим не последовали соответствующие действия. "Я сам определюсь с ответственностью, к которой следует привлечь лиц, проявивших безответственность", - добавил он.
09:59 20/02/2024  |  Лента новостейУголовное производство инициировано в связи с выявленными ГКС злоупотреблениями в ANIF