Այն, որ Արցախի և Հայաստանի սուվերեն տարածքների հանձնումը գործող վարչապետի անձնական «վաստակն» է, անվիճելի պատմական փաստ է. երկրորդ նախագահի գրասենյակ 12/23/2024   23:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար Բագրատ Միկոյանը պատասխանել է Նիկոլ Փաշինյանի՝ բանավեճի հրավերին:
«Նախագահ Քոչարյանը վաղուց չի կարդում վարչապետի ֆեյսբուքյան մարազմատիկ գրառումները։ Ես ստիպված եմ ծանոթանալ դրանց՝ աշխատանքիս բերումով, և դա եղել է իմ արձագանքը։ Բանավեճի համար վիճելի թեմայի առկայություն է անհրաժեշտ. իսկ այն, որ Արցախի և Հայաստանի սուվերեն տարածքների հանձնումը գործող վարչապետի անձնական «վաստակն» է, անվիճելի պատմական փաստ է ու ակնհայտ՝ բոլոր ադեկվատ մարդկանց համար։
2018-2024 թվականներին Հայաստանում մեկ մարդ է ունեցել ամբողջական իշխանություն, և այդ մեկ մարդն է կրում բոլոր իրադարձությունների ամբողջական պատասխանատվությունը։ Մեկ մարդ է հայտարարել, որ բանակցում է իր սեփական կետից, ինչ որ պետք է՝ այն էլ բանակցում է, և այդ մեկ մարդը գործող վարչապետն է։ Տիկտոկյան կոմիկ պերսոնաժների հետ ոչ ոք լուրջ թեմաներ, իհարկե, չի քննարկի:
Հազարավոր ոստիկանների և թիկնապահների ետևում թաքնված գոյատևողի՝ թաքնվելու ակնարկի մասին կցանկանայի լռել, դրա մասին ավելի խոսուն կպատմեն բունկեր-թաքստոցների բազմատանջ պատերը»,-ասվում է պատասխանում:
23:00 23/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՆախկին նախագահներին կոչ եմ անում եւս մեկ անգամ մտածել եւ օգտվել առերես բանավիճելու այս հնարավորությունից․ Փաշինյան
22:40 23/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՉափազանց օգտակար կլինի, որ Նիկոլ Փաշինյանը նախևառաջ բանավիճի Նիկոլ Փաշինյանի հետ. արդյունքում, վստահ եմ՝ բանավեճի երկու կողմն էլ արդարացիորեն կհիմնավորի դիմացինի ստախոս լինելը. Մուսինյան
21:42 23/12/2024  |  ՔաղաքականԵթե նա շատ է ուզում բանավիճել, ապա խորհուրդ ենք տալիս բանավիճել համանախագահ երկրների՝ ՌԴ, ԱՄՆ և Ֆրանսիայի նախագահների հետ. ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակ
20:05 23/12/2024  |  ՔաղաքականԻ՞նչ բանավեճ քաոսի լեզվով խոսող, միտքը կեղծիքի վրա կառուցող մարդու հետ. ՀՀԿ-ից արձագանքել են Փաշինյանին
09:32 23/12/2024  |  ՔաղաքականԱրցախը Ադրբեջանի մաս ճանաչած Փաշինյանը հայտարարել է, թե «բանակցային գործընթացը եղել է Լեռնային Ղարաբաղը Ադրբեջանի կազմ վերադարձնելու մասին»
13:44 21/12/2024  |  ՎերլուծություններՀանուն իշխանության՝ ցանկացած զիջման գնացողը
12:41 21/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱնբարոյականության գերագույն դրսեւորում է. իրենք են իրենց ընտանիքը դարձրել հանրային քննարկման առարկա
11:22 21/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Էմանուել Մակրոնին
10:31 21/12/2024  |  Սոցիալական ցանցերՀայաստանում յուրաքանչյուրն ըստ իր արժանիքի աշխատանք կարո՛ղ է գտնել․ Փաշինյան

“С комическими персонажами из TikTok никто не станет обсуждать серьезные темы”: глава офиса Кочаряна ответил Пашиняну 12/24/2024   09:15  |  Лента новостей
Руководитель офиса второго президента РА Роберта Кочаряна Баграт Микоян отреагировал на приглашение премьер-министра Армении Никола Пашиняна на дебаты.
“Президент Кочарян давно не читает маразматические посты премьер-министра в Facebook. Я же вынужден просматривать их по долгу службы, я и отреагировал. Для дискуссии необходим предмет спора, а то, что сдача суверенных территорий Арцаха и Армении является личным «достижением» действующего премьер-министра - неоспоримый исторический факт, очевидный любому адекватному человеку”, - говорится в ответе Микояна, опубликованном в соцсети.
Микоян отметил, что в 2018-2024 годы в Армении власть полностью принадлежала одному-единственному человеку, и только он несет полную ответственность за эти события.
“Именно этот человек заявил, что ведет переговоры со своей собственной точки, о чем надо, о том и ведет переговоры, и этот  человек — действующий премьер-министр. И, конечно же, с комическими персонажами TikTok никто не станет обсуждать серьезные темы. Что касается намеков про то, кто где прячется, то прячущемуся за спинами нескольких тысяч полицейских и десятков телохранителей  лучше бы промолчать. Об этом в свое время расскажут многострадальные стены бункеров”, - заявил глава офиса Роберта Кочаряна.
Ранее предложение премьер-министра Армении провести дебаты по просьбе "ФактИнфо" прокомментировали в офисе третьего президента Армении. В офисе Сержа Саргсяна посоветовали Николу Пашиняну вступить в полемику с президентами стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ: России, Франции и США.В офисе Сержа Саргсяна отреагировали на предложение Пашиняна провести дебаты
22:42 23/12/2024  |  ПолитикаВ офисе Сержа Саргсяна отреагировали на предложение Пашиняна провести дебаты
22:22 23/12/2024  |  Лента новостейПашинян заявил о готовности к дебатам с экс-президентами Армени в прямом эфире
14:05 23/12/2024  |  КомментарийЗакарян отреагировал на слова Пашиняна о содержании переговоров по Нагорному Карабаху
09:55 23/12/2024  |  ПолитикаПашинян заявил о совершенной им большой ошибке
12:21 19/12/2024  |  Комментарий"Почувствовал себя в роли героя Ван Гога": Пашинян начал публиковать выдержки из своего тюремного дневника
10:54 12/12/2024  |  Social Media"Стена расстрела": Пашинян готов ответить на содержательные обвинения сограждан в свой адрес
12:08 19/11/2024  |  Social MediaПашинян сменил аватар и фото обложки в Facebook
09:43 15/11/2024  |  Лента новостейПобрился спустя 6 лет, 6 месяцев и 6 дней: Рубен Меликян обратил внимание на дьявольскую символику
00:03 15/11/2024  |  Актуальная темаЧто бы это значило? - Пашинян впервые после "бархатной революции" сбрил бороду