Նախատեսվում է Էրդողանի այցը Դամասկոս. ԶԼՄ 12/20/2024 11:43 | Միջազգային լրահոս
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը կարող է 15 օրվա ընթացքում այցելել Դամասկոս, պնդում է Türkiye թերթը։
Ըստ աղբյուրի, ծրագրվում է, որ Սիրիայի մայրաքաղաքում Էրդողանը կհանդիպի երկրի նոր իշխանությունների, մասնավորապես, նրանց առաջնորդ Ահմեդ ալ-Շարաայի (Աբու Մուհամմադ ալ-Ջուլանիի) հետ, Թուրքիայի նախագահը նաև նամազ կկատարի Օմայադի ամենամեծ մզկիթում։
Türkiye-ն գրում է, որ Էրդողանի համար արտակարգ օդային միջանցք և «ցամաքային վահան» կստեղծվի Համայի, Հոմսի և Իդլիբի գծով Սիրիա թռիչքի ժամանակ, որտեղ կգործարկվեն թուրքական ռադարները։

СМИ сообщают о возможном визите Эрдогана в Дамаск 12/20/2024   11:48  |  Международные новости
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган может совершить визит в Дамаск в течение 15 дней. Как передает ТАСС, с таким утверждением выступила газета Türkiye.
По ее данным, в столице Сирии планируется встреча Эрдогана с новыми властями соседней страны, в частности, их лидером Ахмедом аш-Шараа (известный по прозвищу Абу Мухаммед аль-Джулани), турецкий президент также совершит намаз в крупнейшей мечети Омейядов.
Сообщается, что для Эрдогана во время полета в Сирию будет создан чрезвычайный воздушный коридор и "наземный щит" вдоль линии Хамы, Хомса и Идлиба, где будут активированы турецкие радары.