Մերձմոսկովյան օդանավակայանում Ան-72 ինքնաթիռ է պայթել 12/20/2024   13:48  |  Միջազգային լրահոս
Մերձմոսկովյան օդանավակայանում պայթել է Ան-72 ռազմատրանսպորտային ինքնաթիռը։ Այս մասին հայտնում է Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարության գլխավոր հետախուզական վարչությունը։
«2024 թվականի դեկտեմբերի 12-ին պայթյուն է տեղի ունեցել Մոսկվայի շրջանի Օստաֆևո օդանավակայանում. պայթել է ագրեսոր պետությանը պատկանող Ան-72 ռազմատրանսպորտային ինքնաթիռի գլխավոր շարժիչ համակարգը», - ասվում է զեկույցում:
Հետախուզության գլխավոր վարչությունը նշել է, որ շարքից դուրս եկած ռուսական ինքնաթիռի գնահատված արժեքը կազմում է մոտ 4,5 մլն դոլար։
Տեսանյութը՝ այստեղ։
23:23 18/12/2024  |  Արտակարգ պատահարներԱրմավիրի մարզի Հայթաղ գյուղում ավտոմեքենայում պայթյուն է տեղի ունեցել․ կա վիրավոր
17:28 16/12/2024  |  ԱնցուդարձԻնքնաթիռը հարկադիր վայրէջք է կատարել հարյուրավոր խոզերի «բուրմունքի» պատճառով. (տեսանյութ)
10:31 15/12/2024  |  Միջազգային լրահոսՄոսկվայից Սամարղանդ ուղևորված ինքնաթիռը չի կարողացել վայրէջք կատատել առատ ձյան տեղումների պատճառով
15:28 12/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևան–Նիժնի Նովգորոդ չվերթի ինքնաթիռը 1,5 ժամ պտտվել է ՀՀ երկնքում. հայտնի է պատճառը
20:35 09/12/2024  |  Միջազգային լրահոսՄասունքներով ինքնաթիռը ծովից դուրս են բերել անհետանալուց մեկ տարի անց
16:24 09/12/2024  |  Միջազգային լրահոսԻտալիայում վառելիքային պահեստի պայթյունի հետևանքով կան զոհեր և վիրավորներ

На аэродроме под Москвой взорвался самолет Ан-72 12/20/2024   14:01  |  Международные новости
На аэродроме в Московской области взорвался военно-транспортный самолет Ан-72. Об этом сообщает Главное управление разведки Минобороны Украины.
В сообщении говорится, что 12 декабря 2024 года на аэродроме «Остафьево» в Московской области произошел взрыв - сдетонировала основная силовая установка военно-транспортного самолета Ан-72.
В ГУР отметили, что ориентировочная стоимость выведенного из строя российского самолета составляет около $4,5 млн.
Видео – по ссылке здесь
14:14 19/12/2024  |  Международные новости"Шансов сбить эти ракеты нет": Путин предложил Западу высокотехнологичную дуэль с "Орешником"
11:01 19/12/2024  |  Международные новостиЕще один азербайджанец погиб на войне в Украине
10:47 13/12/2024  |  Международные новостиУкраина отклонила предложения по рождественскому обмену пленными, заявили в Кремле
16:54 06/12/2024  |  Международные новостиПутин:”Страны Запада намеренно обостряют напряженность на Украине"
15:50 22/11/2024  |  Международные новостиЛавров заявил, что Зеленский испугался ответа на применение дальнобойных ракет
13:45 22/11/2024  |  Международные новостиТокаев поручил принять срочные меры по обеспечению безопасности объектов в Казахстане из-за эскалации вокруг Украины