Մհեր Գրիգորյանի գլխավորած պատվիրակությունը Մոսկվայում կմասնակցի ՀՀ-ՌԴ տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի նիստին 12/20/2024   12:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մոսկվայում տեղի կունենա Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 23-րդ նիստը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նիստին մասնակցելու նպատակով ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գլխավորությամբ պատվիրակություն է գործուղվել Մոսկվա։
Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանը, ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանը, ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Արմեն Սիմոնյանը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Նարեկ Հովակիմյանը, ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի տեղակալ Աշոտ Մուրադյանը։
14:50 18/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄոտ ժամանակներում տեղ կունենա սահմանազատման հարցերով հանձնաժողովի հանդիպում. ՀՀ փոխվարչապետ
14:33 09/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԿոռուպցիայի դեմ պայքարը Հայաստանի կառավարության ռազմավարական գերակայությունն է. Մհեր Գրիգորյան
19:33 29/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄհեր Գրիգորյանը նախագահում է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի խորհրդի հերթական նիստը Մոսկվայում
12:28 29/11/2024  |  ՔաղաքականՄհեր Գրիգորյանը Մոսկվայում հանդիպում է ունեցել Ադրբեջանի առաջին փոխվարչապետ Յաղուբ Էյուբովի հետ
22:36 21/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Իսպանիայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռիկառդո Մարտինես Վասկեսին
17:38 19/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՓոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Իտալիայի դեսպանի հետ
14:22 15/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՓոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության գյուղատնտեսության նախարարին
21:21 12/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄհեր Գրիգորյանը ՎԶԵԲ Թուրքիայի և Կովկասի հարցերով նորանշանակ կառավարող տնօրենի հետ քննարկել է ՀՀ-ում կապիտալի շուկայի զարգացման հնարավորությունները
16:30 08/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՓոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԱՄՆ դեսպանին
15:25 29/10/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՔննարկվել են ԵՄ-ի հետ մուտքի արտոնագրերի ռեժիմի ազատականացման համար Հայաստանի կողմից իրականացվելիք հիմնական միջոցառումները

Делегация во главе с вице-премьером Армении Мгером Григоряном отправилась в Москву 12/20/2024   12:07  |  Лента новостей
В Москве состоится 23-е заседание межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Арменией и Россией.
Для участия в заседании с 19 по 21 декабря в Москву командирована делегация во главе с вице-премьером Армении Мгером Григоряном, следует из решения премьер-министра Армении Никола Пашиняна, опубликованном на правительственном сайте.
В состав делегации вошли заместитель министра иностранных дел Армении Мнацакан Сафарян, замглавы МОНКС Артур Мартиросян, замминистра территориального управления и инфраструктур Армен Симонян, заместитель министра экономики Нарек Овакимян, заместитель председателя Комитета государственных доходов Ашот Мурадян.
13:12 18/12/2024  |  ПолитикаМосква рассматривает запрет на въезд в Армению политологу Миграняну как недружественный шаг Еревана
15:20 16/12/2024  |  ПолитикаУ России есть четкая политическая воля сохранить и вывести отношения с Арменией на новый уровень - посол
09:41 16/12/2024  |  Лента новостейПолитолога Андраника Миграняна не впустили в Армению
10:39 11/12/2024  |  ПолитикаВ Ереване проходит конференция на тему "Армения и Россия в условиях глобального и регионального переформатирования"
10:19 28/11/2024  |  ПолитикаВ Москве прокомментировали задержку открытия генконсульства РФ в Сюнике