Սուրիկ Խաչատրյանի որդին՝ Տիգրան Խաչատրյանը, բանտային կալանքից ազատ կարձակվի․ դատարանը փոխել է խափանման միջոցը 12/19/2024 16:00 | Դատական ռեպորտաժներ
Սյունիքի նախկին մարզպետ, «Լիսկա» մականունով հայտնի Սուրիկ Խաչատրյանի որդին՝ Տիգրան Խաչատրյանը, ազատ կարձակվի կալանքից։ Նրա պաշտպան Վահագն Քեշիշյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց, որ Խաչատրյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանքը փոխարինվել է տնային կալանքով և գրավով՝ 10 մլն դրամի չափով։
Հիշեցնենք, որ Տ․ Խաչատրյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում է հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 335-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 171-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ կետով և 297-րդ հոդվածի 3-րդ մասով։
Ըստ նախաքննությամբ ստացված փաստական տվյալների՝ Տ․Խաչատրյանը 2023թ-ի հունիսի 19-ին ժամը 20․30-ի սահմաններում իրեն պատկանող «Mercedes-Benz» մակնիշի ավտոմեքենայով, երկու մտերիմների հետ, գնացել է ավտոտեխսպասարկման կետ, որտեղ հիշյալ հարցի շուրջ պարզաբանումներ կատարելու ընթացքում, չնչին առիթն օգտագործելով, իր սեփական անձի առավելություններն ընդգծելու և այդ կերպ հանդուգն վարքագիծ դրսևորելու մոլուցքից դրդված, խուլիգանական դրդումներով, վիճաբանություն է հրահրել աշխատակիցների հետ, նրանց հասցեին հնչեցրել սեռական բնույթի հայհոյանքներ։
Ապա, համակեցության կանոնների ցուցադրաբար անտեսմամբ, ավտոտեխսպասարկման կետի հարևանությամբ գտնվող քաղաքացիների, թաղամասի բնակիչների, սպասարկման կետերի անդորրը խախտելով, իր մոտ ապօրինի կրած հրազենով կրակոց է արձակել 46-ամյա տղամարդու ուղղությամբ` վերջինիս պատճառելով առողջության թեթև վնասի հատկանիշներ պարունակող վերոնշյալ մարմնական վնասվածքը և հեռացել դեպքի վայրից: Քրեական գործը գտնվում է Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Վ․ Մելքոնյանի վարույթում։

Суд в Армении изменил меру пресечения сыну экс-губернатора Сюника Сурика Хачатряна 12/19/2024   16:53  |  Криминальная хроника
Тигран Хачатрян, сын бывшего губернатора Сюникской области Армении Сурика Хачатряна, известного по прозвищу "Лиска", будет освобожден из-под стражи. Его адвокат Ваагн Кешишян в беседе с "ФактИнфо" сообщил, что мера пресечения в отношении Хачатряна была заменена с заключения под стражу на домашний арест и залог в размере 10 млн. драмов.
Напомним, уголовное преследование в отношении Т. Хачатряна инициировано по ч.1 ст. 335, п.7 ч.2 ст. 171 и ч.3 ст. 297 УК РА.
Согласно полученным следствием фактическим данным, 19 июня 2023 года около 20:30  Т.Хачатрян вместе с двумя близкими товарищами на принадлежащем ему автомобиле марки "Mercedes-Benz" отправился в пункт автотехобслуживания, где спровоцировал ссору с работниками, нецензурно выругался в их адрес.
Затем из незаконно имевшегося при нем оружия он открыл стрельбу по 46-летнему мужчине, причинив ему ранение, расцениваемое как легкий вред здоровью, и скрылся с места происшествия. Уголовное дело находится в ведении судьи суда общей юрисдикции Сюникской области Армении В. Мелконяна.
10:42 09/11/2023  |  Криминальная хроникаЗадержан Тигран Хачатрян, обвиняемый в вооруженном хулиганстве в Горисе
11:43 23/06/2023  |  Судебный репортажСын экс-губернатора Сюника будет арестован
14:45 21/06/2023  |  Лента новостейПравоохранители проверяют причастность Тиграна Хачатряна к инциденту со стрельбой в Горисе
12:23 08/07/2022  |  Лента новостейСын экс-губернатора Сюникской области Армении Сурена Хачатряна останется под стражей
00:11 28/08/2018  |  Криминальная хроникаСын экс-губернатора Сюникской области Армении Тигран Хачатрян объявлен в розыск