Բաքվի զորքը 3 կողմից շրջափակել է Ներքին Հանդը, Փաշինյանն էլ հպարտանում է, որ տանիքները նորոգվել են. Թաթոյան 12/19/2024 17:22 | Մեկնաբանություն
Այսօր Կառավարության ղեկավարն իր ֆեյսբուքյան էջում հպարտացել է, թե Սյունիքի մարզի Կապան համայնքի Ներքին Հանդ գյուղում տների տանիքներ են նորոգվել և պարծեցել է, թե խոստում է պահել: Այս մասին գրել է Արման Թաթոյանը.
«Ինչպե՞ս կարելի է պարծենալ տանիքների նորոգման խոստումներով, երբ իրենց պաշտոնները պահելու մոլուցքի պատճառով ներկայում Ներքին Հանդը 3 կողմից շրջապատված է Հայաստանի տարածքի մեջ մխրճված ադրբեջանական զինված դիրքերով, մարդիկ զրկվել են Հայաստանի տարածքի մեջ գտնվող հողերից ու արոտավայրերից, երեխաները դաս են անում ադրբեջանական զինված ծառայողների թիրախի ներքո, նրանք զանգվածային ոչնչացնում են մեր անտառները, խաթարված է ողջ անվտանգության համակարգը:
Դեռ մի հատ էլ քննարկում են Ադրբեջանի դեմ միջազգային դատարաններում ու մյուս կազմակերպություններում Հայաստանի հայցերից հրաժարվելու հարցը ու մտածում` ինչպես դա ժողովրդին ներկայացնեն»:

Татоян раскритиковал неуместное "хвастовство" Пашиняна по поводу отремонтированных крыш в Неркин Ханде 12/19/2024 18:01 | Комментарий
Глава правительства сегодня на своей странице в Facebook возгордился, что в селе Неркин Ханд общины Капан Сюникской области Армении отремонтировали крыши домов, и похвастался, что сдержал свое обещание, обратил внимание директор фонда "Татоян", бывший омбудсмен Армении Арман Татоян.
Сегодня Пашинян в соцсети опубликовал видео и написал, что "крыши всех жилых домов в селе Неркин Ханд Сюникской области Армении, как он и обещал".
"Как можно хвастаться обещаниями починить крыши, когда из-за мании сохранить свои посты село Неркин Ханд в настоящее время окружено с трех сторон минами, позициями азербайджанских ВС, вторгнувшихся на территорию Армении. Люди лишились земель и пастбищ, находящихся на территории Армении, дети обучаются под прицелом азербайджанских ВС. Они массово уничтожают наши леса, вся система безопасности подорвана", - написал Татоян.
"Да еще и обсуждают вопрос об отзыве исков Армении против Азербайджана в международных судах и других организациях и думают, как представить это народу", - добавил экс-омбудсмен РА.