Արթիկի, Ճամբարակի, Աշոցքի և Ամասիայի տարածաշրջաններում թույլ ձյուն է տեղում 12/18/2024 17:08 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Դեկտեմբերի 18-ին՝ ժամը 16:00-ի դրությամբ, Արթիկի, Ճամբարակի, Աշոցքի և Ամասիայի տարածաշրջաններում թույլ ձյուն է տեղում։ Այս մասին հայտնում են հայտնում են «Ճանապարհային դեպարտամենտից»:
Արագածի տարածաշրջանում բուք է։ Արթիկի տարածաշրջանում, Սևանի թերակղզուց մինչև Դիլիջանի թունելի սկզբնամաս, Ալագյազ-Արթիկ ավտոճանապարհին և Վարդենյաց լեռնանցքում նույնպես բուք է, տեղ-տեղ՝ մերկասառույց։
Տիգրանաշենի ոլորաններում, Սիսիանի «Զանգեր» կոչվող հատվածում և Գավառի տարածաշրջանի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ մերկասառույց է։
Վարդենյաց լեռնանցքով երթևեկելու համար կցորդով տրանսպորտային միջոցների վարորդներին խորհուրդ է տրվում կիրառել անվաշղթաներ։
- 12/18/2024 18:55 Այդպիսի հեռահար նկրտումների մասին կարելի էր կռահել, երբ ալիևը 44-օրյա պատերազմից հետո անհեթեթ հայտարարություն արեց. Դանիելյան
- 12/18/2024 17:32 Դրսից ոչ ոք չի բռնելու Հայաստանի Հանրապետության արյունատար անոթները կտրող ձեռքը, եթե...Զաքարյան
- 12/18/2024 16:50 Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Հնդկաստանի խորհրդարանի Ստորին պալատի նախագահի հետ
- 12/18/2024 21:44 Կարմրավան գյուղի ավտոճանապարհին ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և արգելափակվել փոսի մեջ

Снег, метель и гололедица: водителей предупредили о непогоде в ряде регионов Армении 12/18/2024 17:52 | Информационная платформа
Слабый снег шел в Артикском, Чамбаракском, Ашоцком и Амасийском районах, сообщает Дорожный департамент, приводя данные на 16:00 среды, 18 декабря,
В Арагацком районе бушует метель. Дорожный департамент также предупреждает водителей о метели на дорогах Артика, на участке трассы от Севанского полуострова до Дилижанского тоннеля, на дороге Алагяз-Артик и на перевале Варденяц и наледи на некоторых участках.
Местами скользко и на серпантинах Тигранашена, на участке под названием "Зангер" в Сисиане и на дорогах в Гаварском районе.
Водителям транспортных средств с прицепом при поездке через перевал Варденяц рекомендуется воспользоваться цепями противоскольжения.
Все дороги межгосударственного и республиканского значения открыты. Ведутся работы по расчистке и обработке дорожного полотна смесью из соли и песка.