Մոտ ժամանակներում տեղ կունենա սահմանազատման հարցերով հանձնաժողովի հանդիպում. ՀՀ փոխվարչապետ 12/18/2024   14:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև պետական սահմանի սահմանազատման ու սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի հանդիպման ամսաթվի վերաբերյալ դեռ պայմանավորվածություն չունենք, բայց ես կարծում եմ, որ մոտ ժամանակներում հանդիպում կլինի։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։
«Կանոնակարգի քննարկման ու հաստատման փուլերում եղել է պայմանավորվածություն, որ կանոնակարգի ուժի մեջ մտնելուց հետո, այո, պետք է հանդիպել ու շարունակել աշխատանքները»,- լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։
Հարցին, թե Հայաստանն առաջարկելո՞ւ է, որ հաջորդիվ քննարկվեն օկուպացված տարածքների հատվածները՝ Գրիգորյանը պատասխանեց, որ իրենց հանդիպումներից հետո մամլո հաղորդագրություններ են հրապարակվում և փորձ է արվում մանրամասների և արդյունքների մասին տեղեկացնել հանրությանը։ «Որևէ ավել բան այս պահին չեմ կարող ասել»։
14:33 09/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԿոռուպցիայի դեմ պայքարը Հայաստանի կառավարության ռազմավարական գերակայությունն է. Մհեր Գրիգորյան
19:33 29/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄհեր Գրիգորյանը նախագահում է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի խորհրդի հերթական նիստը Մոսկվայում
12:28 29/11/2024  |  ՔաղաքականՄհեր Գրիգորյանը Մոսկվայում հանդիպում է ունեցել Ադրբեջանի առաջին փոխվարչապետ Յաղուբ Էյուբովի հետ
22:36 21/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Իսպանիայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռիկառդո Մարտինես Վասկեսին
17:38 19/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՓոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Իտալիայի դեսպանի հետ
14:22 15/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՓոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության գյուղատնտեսության նախարարին
21:21 12/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄհեր Գրիգորյանը ՎԶԵԲ Թուրքիայի և Կովկասի հարցերով նորանշանակ կառավարող տնօրենի հետ քննարկել է ՀՀ-ում կապիտալի շուկայի զարգացման հնարավորությունները
16:30 08/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՓոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԱՄՆ դեսպանին
15:25 29/10/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՔննարկվել են ԵՄ-ի հետ մուտքի արտոնագրերի ռեժիմի ազատականացման համար Հայաստանի կողմից իրականացվելիք հիմնական միջոցառումները
16:01 25/10/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՓոխվարչապետի որոշմամբ կստեղծվի ՀՀ-ԵՄ համապարփակ միջոցառումները համակարգող աշխատանքային խումբ

Мгер Григорян допустил скорую встречу комиссий по делимитации госграницы между Арменией и Азербайджаном 12/18/2024   15:08  |  Лента новостей
Вице-премьер Армении Мгер Григорян полагается, что заседания комиссии по вопросам делимитации границы с Азербайджаном может состояться в ближайшее время.
"Договоренности по дате заседания комиссии по вопросам делимитации госграницы и пограничной безопасности между Арменией и Азербайджаном пока нет, но я полагаю, что встреча состоится в ближайшее время", - заявил Мгер Григорян в беседе с журналистами.
"На этапах обсуждения и утверждения регламента была достигнута договоренность о том, что после вступления регламента в силу, да, нужно встретиться и продолжить работу", - сказал Мгер Григорян.
В ответ на вопрос, предложит ли Ереван обсудить оккупированные Азербайджаном участки территории Армении, Григорян отметил, что по итогам этих встреч публикуются сообщения для СМИ, посредством которых пытаются информировать общественность о деталях и результатах. "Добавить к этому на данный момент мне нечего", - сказал Григорян.
14:51 18/12/2024  |  Политика"Лучше поинтересоваться в Ереване": Захарову спросили о позиции Москвы относительно постоянно выдвигаемых Баку новых требований к Армении
12:53 18/12/2024  |  ПолитикаА Турция не член НАТО? - марионетка Анкары разглядела "натовскую инфраструктуру под видом наблюдателей ЕС на границе"