Բաքվում Արցախի ռազմական և քաղաքական գործիչների դեմ շինծու գործն ուղարկվել է դատարան 12/17/2024 14:51 | ԼՐԱՀՈՍ
Բաքվում ապօրինաբար կալանքի տակ գտնվող Արցախի ռազմական և քաղաքական գործիչների դեմ շինծու գործն ուղարկվել է դատարան։ Այս մասին հաղորդել է ԱՊԱ գործակալությունը` հղում կատարելով երկրի դատախազությանը։
Նշվում է, որ նրանք մեղադրվում են 2548 դրվագով՝ իբր ծանր հանցագործություններ կատարելու մեջ։
Բաքվում ապօրինի կալանքի տակ են պահվում նախկին նախագահներ Արկադի Ղուկասյանը, Բակո Սահակյանը և Արայիկ Հարությունյանը, ԱԺ նախագահ Դավիթ Իշխանյանը, նախկին արտգործնախարար Դավիթ Բաբայանը, ՊԲ նախկին հրամանատար Լևոն Մնացականյանը, նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը և ԶՈՒ շտաբի նախկին պետ Դավիթ Մանուկյանը:

В Баку сообщили о передаче в суд сфабрикованного уголовного дела против военных и политических деятелей Арцаха 12/17/2024   15:03  |  Лента новостей
Сфабрикованное уголовное дело против представителей военно-политического руководства Арцаха, незаконно удерживаемых под стражей, направлено в суд. Об этом сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на прокуратуру этой страны.
В Баку незаконно удерживаются под стражей бывший президенты Арцаха Аркадий Гукасян, Бако Саакян и Араик Арутюнян, спикер НС Давид Ишаханян, экс-глава МИД Давид Бабаян, бывший командующий Армией обороны Левон Мнацаканян, экс-госминистр Рубен Варданян и бывший заместитель командующего АО Давид Манукян.