Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ նախկին պետ Արտակ Դավթյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից բռնագանձել 6 անշարժ գույք, դրամական միջոցներ 12/17/2024 12:34 | Քրեական խրոնիկոն
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի դեկտեմբերի 6-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի նախկին պետ Արտակ Դավթյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից բռնագանձել`

Генпрокуратура требует конфисковать у экс-главы Генштаба ВС Армении 6 единиц недвижимости и более 97 млн драмов 12/17/2024 12:55 | Криминальная хроника
Антикоррупционный суд Армении 6 декабря текущего года принял к производству очередной иск Генпрокуратуры о конфискации имущества незаконного происхождения. Об этом сообщается на сайте надзорного ведомства.
Согласно сообщению, управление Генпрокуратуры обратилось в суд с ходатайством о конфискации имущества незаконного происхождения у бывшего начальника Генерального штаба ВС РА Артака Давтяна и аффилированных с ним лиц 6 единиц недвижимого имущества, рыночная стоимость которых составляет более 545 млн. 682 тыс.драмов и 97 млн. 371 тыс. драмов.