Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Հնդկաստանի խորհրդարանի Վերին պալատի նախագահի հետ 12/17/2024   16:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պաշտոնական այցով Հնդկաստանում գտնվող ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Հնդկաստանի խորհրդարանի Վերին պալատի (Ռաջյա Սաբհա) նախագահ, Հնդկաստանի փոխնախագահ Շրի Ջագդիփ Դհանկարի հետ:
Զրուցակիցների քննարկման առանցքում են եղել միջխորհրդարանական հարաբերություններին, կրթական, տնտեսական եւ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ թեմաներին վերաբերող հարցերը:
ԱԺ նախագահը շրջել է նաեւ Հնդկաստանի խորհրդարանի Վերին պալատի շենքում ու գրառում կատարել Պատվավոր հյուրերի գրանցամատյանում:
15:03 16/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեն Սիմոնյանը հանդիպել է Հնդկաստանի նախագահի հետ
14:06 08/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՔՊ-ի ներսում կատարվողի մասին խոսքը թողած՝ իր ունեցվածքի մասին խոսքի հերքում է պահանջում. Մանուկյան

Ален Симонян встретился с председателем Верхней палаты парламента Индии 12/17/2024   17:58  |  Лента новостей
Председатель Национального Собрания Армении Ален Симонян, находящийся в Индии с официальным визитом, встретился с председателем Верхней палаты парламента Индии (Раджья Сабха), вице-президентом Индии Шри Джагдипом Дханкаром. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
Ключевыми для собеседников были межпарламентские отношения, образовательная, экономическая и другие темы, представляющие двусторонний интерес.
Председатель НС также ознакомился со зданием Верхней палаты парламента Индии и внес запись в Книгу почетных гостей.