Պապիկյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի նախագահի ռազմական գծով խորհրդական , բանակի գեներալ Ֆաբիեն Մանդոնի հետ 12/16/2024   14:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում դեկտեմբերի 16-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի նախագահի ռազմական գծով խորհրդական, հատուկ ռազմական շտաբի ղեկավար, բանակի գեներալ Ֆաբիեն Մանդոնի հետ: Այս մասին հայտնում են ՊՆ-ից։
Հանդիպմանը ներկա էր նաև Ֆրանսիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արման Խաչատրյանը։
Քննարկվել են Հայաստան-Ֆրանսիա պաշտպանական համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Մանրամասն անդրադարձ է կատարվել համագործակցության բոլոր ոլորտներին՝ ռազմական կրթություն, վարժական ծրագրեր, խորհրդատվություն,  ռազմատեխնիկական հարցեր:
Քննարկվել են նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգության խնդիրներին առնչվող հարցեր:
Կողմերը ներկայացրել են իրենց մոտեցումներն այդ հարցերի շուրջ:
09:58 06/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանն այցելել է Պենտագոն. Օսթինն այդ այցը պատմական է որակել
11:34 03/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով մեկնել է ԱՄՆ
15:07 26/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանը հետեւել է ԶՈՒ բարձրագույն և ավագ սպայական կազմերի ատեստավորման քննության ընթացքին
14:39 25/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանն այցելել է սահմանագոտի
17:29 19/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանն ընդունել է Ռազմական սպորտի միջազգային խորհրդի ներկայացուցիչներին

Министр обороны Армении и военный советник президента Франции подробно обсудили сотрудничество в сфере обороны 12/16/2024 14:59 | Лента новостей
В рамках рабочего визита во Францию 16 декабря министр обороны Армении Сурен Папикян встретился с военным советником президента Франции, руководителем военного кабинета генералом армии Фабьеном Мандоном.
Как сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении, на встрече присутствовал также чрезвычайный и полномочный посол РА во Франции Арман Хачатрян.
Были обсуждены вопросы оборонного сотрудничества между Арменией и Францией. Подробно были рассмотрены все направления сотрудничества: военное образование, учебные программы, консультации, вопросы военно-технического характера.
Были также обсуждены вопросы региональной и международной безопасности. Стороны представили свои подходы по этим вопросам.