Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Հնդկաստանի նախագահի հետ 12/16/2024   15:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պաշտոնական այցով Հնդկաստանում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը դեկտեմբերի 16-ին հանդիպել է Հնդկաստանի նախագահ Դրուպադի Մուրմուի հետ:
Կողմերը գոհունակությամբ արձանագրել են երկու երկրների հարաբերությունների զարգացման բարձր դինամիկան ու հավելել, որ չնայած լայն համագործակցությանը՝ երկկողմ հարաբերություններում դեռեւս առկա է չիրացված ներուժ:
Դրուպադի Մուրմուն շնորհակալություն է հայտնել Ալեն Սիմոնյանին Հնդկաստան կատարած պաշտոնական այցի համար ու վստահություն հայտնել, որ այս այցով նոր էջ է բացվելու երկկողմ հարաբերություններում:
Ալեն Սիմոնյանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել հանդիպման համար ու ընդգծել, որ Հնդկաստանը Հայաստանի համար կարեւոր գործընկեր է:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ երկկողմ հետաքրքրության այլ հարցերի, այդ թվում՝ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության պայմանագրին վերաբերող թեմային:
14:06 08/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՔՊ-ի ներսում կատարվողի մասին խոսքը թողած՝ իր ունեցվածքի մասին խոսքի հերքում է պահանջում. Մանուկյան

Важный партнер для Армении и новая страница в отношениях: Ален Симонян встретился с президентом Индии 12/16/2024   15:38  |  Лента новостей
Делегация во главе с председателем Национального Собрания Аленом Симоняном 16 декабря  встретилась с президентом Индии Дроупади Мурму. Делегация НС Армении находится в Индии с официальным визитом.
Как сообщает пресс-служба парламента Армении, стороны с удовлетворением констатировали высокую динамику развития отношений между двумя странами и добавили, что, несмотря на широкое сотрудничество, в двусторонних отношениях еще есть нереализованный потенциал.
Дроупади Мурму поблагодарила Алена Симоняна за официальный визит в Индию и выразила уверенность, что с этим посещением откроется новая страница в двусторонних отношениях.
А.Симонян поблагодарил за встречу и подчеркнул, что Индия – важный партнер для Армении.
Собеседники затронули также другие вопросы, представляющие обоюдный интерес, в том числе тему мирного договора между Арменией и Азербайджаном.