Ինքնահրկիզման փորձ, 7 անձի ձերբակալություն՝ խուլիգանության կասկածանքով. ՆԳՆ-ն մանրամասնում է 12/13/2024   11:14  |  Քրեական խրոնիկոն
Գումի շուկայի մոտ ՍԱՏՄ աշխատակիցների և մսավաճառների միջև վեճի մասնակից յոթ քաղաքացի է ձերբակալվել՝ խուլիգանության և դիտավորությամբ գույքը վնասելու անմիջական կասկածանքով։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեցին ՆԳՆ-ից։
Հիշեցնենք, որ վաղ առավոտյան գերլարված իրավիճակ էր Երևանի Գումի շուկայում, որտեղ ՍԱՏՄ ներկայացուցիչները կարմիրբերետավորների հետ առգրավում են մսավաճառների միսը: Ոստիկանների և մսավաճառների միջև սկսած քաշքշուկի ընթացքում մսավաճառներից մեկը փորձել է ինքնահրկիզվել, մեկ այլ մսավաճառի ինքնազգացողությունը վատացավ, նրա աչքերին արցունքաբեր գազ էին փչել։
ՆԳՆ-ից «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասացին, որ դեկտեմբերի 13-ին սննդի անվտանգության տեսչական մարմնի հետ ՆԳՆ ոստիկանության ծառայողները հերթական համատեղ ստուգայցն են կատարել Երևանի Խորենացի փողոցում գտնվող մսի վաճառքով զբաղվող խանութներ՝ ստուգվել է մսի սպանդանոցային մորթի վերաբերյալ փաստաթղթի առկայությունը։ «Ոստիկանության ծառայողներն ապահովել են հասարակական կարգը։ ՍԱՏՄ աշխատակիցների և հավաքված քաղաքացիների միջև առաջացած վիճաբանության ընթացքում քաղաքացիներից մեկը բենզին է լցրել իր վրա և փորձել ինքնահրկիզվել, որը կանխվել է ոստիկանների կողմից։ Միջադեպի մասնակից ևս յոթ անձ խուլիգանության և դիտավորությամբ գույքը վնասելու անմիջական կասկածանքով ձերբակալվել, տեղափոխվել է ոստիկանություն»,- նշեցին ՆԳՆ-ից՝ հավելելով, որ նրանց վերաբերյալ կազմվում են համապատասխան փաստաթղթեր նախաքննական մարմին ներկայացնելու համար։
Ի.Ս.
22:55 12/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՆԳՆ փրկարար ծառայության ստորաբաժանումներն անցել են ուժեղացված ծառայության
20:48 11/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՆԳ նախարարն ընդունել է ՄԻԵԴ վճիռների կատարման հարցերով ԵԽԽՎ զեկուցողին
21:28 10/12/2024  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՁմեռային անվադողերով երթևեկելը՝ պարտադիր պահանջ․ կարգավորումն ուժի մեջ է մտել. ՆԳՆ
23:59 09/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԳողացված կվադրոցիկլը հայտնաբերվել է
22:17 09/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵԽ-ի կողմից հաստատվել է ՀՀ ՆԳՆ-ի հետ իրականացվող ծրագրերի շարունակական ֆինանսավորումը և դիտարկվել որպես առաջնահերթություն
21:29 09/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՉարենցավանի բաժնում արցախցուն դաժանաբար ծեծելու դեպքի առթիվ քրեական վարույթ նախաձեռնված չէ․ ՆԳՆ-ում՝ ծառայողական քննություն է իրականացվում
14:45 08/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեկոյան Հանրապետության հրապարակում՝ տոնածառի լույսերի վառման արարողության ընթացքում կիրականացվի հրավառություն. ՆԳՆ-ն զգուշացնում է
19:15 07/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր ներդրած ջանքից է կախված, թե ինչպիսի ծառայություն կարող ենք ստանալ ոստիկանությունից և փրկարար ծառայությունից. Արփինե Սարգսյան
21:53 06/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՔննարկվել են ՆԳՆ բարեփոխումների շրջանակում երկկողմ համագործակցության արդյունքները․ ՆԳ նախարարն ընդունել է Շվեդիայի Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպանին
23:40 04/12/2024  |  Քրեական խրոնիկոնԳյումրիում 16-ամյա պատանիների վեճն ավարտվել է դանակահարությամբ. կա ձերբակալված

7 человек задержаны по подозрению в хулиганстве после стычки на рынке "ГУМ" в Ереване 12/13/2024   12:10  |  Криминальная хроника
Семеро граждан, участвовавших в стычке между сотрудниками инспекционного органа продовольственной безопасности и продавцами мяса на ереванском рынке, известном в народе под названием "ГУМ", задержаны по подозрению в хулиганстве и умышленном повреждении имущества. Об этом "ФактИнфо" сообщили в МВД Армении.
Напомним, обстановка на рынке накалилась после того, как представители инспекционного органа продовольственной безопасности в сопровождении полицейских в красных беретах стали изымать мясо у продавцов.  Между полицейскими и продавцами мяса произошли стычки, в ходе которых один из торговцев попытался совершить акт самосожжения. Еще одному продавцу стало плохо, ему распылили в глаза слезоточивый газ.
Как заявили в беседе с "ФактИнфо" в МВД Армении, 13 декабря сотрудники полиции МВД и инспекционного органа продовольственной безопасности совершили очередной совместный обход мясных пассажей на улице Хоренаци в Ереване, проверили наличие документа, подтверждающего убой скота на бойне.
"Сотрудники полиции поддерживали общественный порядок. Во время спора, возникшего между сотрудниками инспекционного органа продовольственной безопасности и собравшимися гражданами, один из граждан облил себя бензином и пытался сжечь себя. Попытка была пресечена полицейскими. Еще семеро участников инцидента задержаны по непосредственно возникшему подозрению в хулиганстве и повреждении имущества, они доставлены в полицию", - отметили в МВД. В ведомстве добавили, что ведется подготовка соответствующих материалов относительно них для передачи органу предварительного следствия.