ՔՊ-ն խոստովանեց` կուսակցականների վարկանիշն ավելի ցածր է. Գյումրիի քաղաքապետ կշնանակվի նախկին հանրապետականի ու ԱԱԾ-ի հովանավորյալը 12/11/2024   00:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՔՊ–ն այսօր ամփոփել է փրայմըրիզի արդյունքները, որոնց համաձայն` անկուսակցականը հաղթել է քպականներին:
Ըստ այդմ` Գյումրու քաղաքապետի պաշտոնակատար կնշանակվի Սարիկ Մինասյանը։ Նա ստացել է 253 ձայն։ Երկրորդ տեղում ՔՊ-ական պատգամավոր Դավիթ Առուշանյանն է՝ ստացած 220 ձայնով։ ՔՊ-ական մյուս պատգամավոր Կարեն Սարուխանյանը ստացել է 143 ձայն, Աննա Հակոբյանի բարեկամը՝ Վահագն Մկրտչյանը՝ 138 ձայն։
Միակ կին թեկնածու Էմմա Բարսեղյանը ստացել է 113 ձայն, Լևան Անանյանը ստացել է 91 գյուրեցու քվե, իսկ ավագանու ՔՊ անդամ Շավարշ Արամյանի օգտին քվեարկել է միայն 88 մարդ։
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն գրել էր, որ Գյումրիում ամեն բան արվում է հենց ոչ կուսակցական Սարիկ Մինասյանի հաղթանակի համար, որը  մարզի ԱԱԾ պետի քեռու որդին է։
Թեև նա առանձնապես մեծ հեղինակություն չունի Գյումրիում ու մշտապես եղել է ստվերում, սակայն համարվում է նախկին հանրապետական Արման Սահակյանի կադրը։ Փաշինյանը հույս ունի, որ նախկին ՀՀԿ-ական, «Շիրակ» ֆուտբոլային թիմի սեփանակատեր Արման Սահակյանը, ով իշխանափոխությունից հետո շատ արագ թեքվեց դեպի՝ ՔՊ, իր ռեսուրսները կդնի, որպեսզի կարողանան 30 տոկոս ձայն հավաքել։
Փրայմերիզ չէ, շոու է, Գյումրիում շրջիկ խմբերը գնում են այն հասցեներով, որոնք տվել է ԱԱԾ-ն. ՔՊ-ի հույսը նախկին ՀՀԿ-ական Արման Սահակյանն է ու ԱԱԾ-ն
22:26 10/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՔՊ-ն հաշվում է Գյումրիի քաղաքապետի պաշտոնակատարի ընտրության արդյունքները․ Ուղիղ միացում
14:55 09/12/2024  |  ՄեկնաբանությունԵրեկ Գյումրիում ոմն մեկը, իրեն բնորոշ թատերական կեցվածքով հուժկու մենամարտի մեջ է մտել երկրաշարժի զոհերի հիշատակին նվիրված ծաղկեպսակներից մեկի հետ. Սարուխանյան
13:43 08/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄեկնարկել են Գյումրիի նախնական ընտրությունները
15:31 07/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԳյումրիում սգո էջը փակված է. Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հանդիսապետությամբ վերաօծվեց Սուրբ Ամենափրկիչ եկեղեցին
08:38 07/12/2024  |  ՄամուլՏխուր մարդիկ, Ամանորին պատրաստվող իշխանություն․ «Հրապարակ»
13:15 05/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԿկատարվի Գյումրու Սուրբ Ամենափրկիչ եկեղեցու վերաօծումը
08:09 04/12/2024  |  ՄամուլԳյումրիում անցկացված սոցհարցումներն իշխանության .«Հրապարակ»
17:12 02/12/2024  |  ՄեկնաբանությունԱրտյոմ Թումանյանը ինքնառաջադրվել է որպես Գյումրու քաղաքապետի պաշտոնակատարի թեկնածու
15:31 02/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՎահագն Մկրտչյանի՝ Աննա Հակոբյանի հետ ազգակցական կապերը ազդեցություն չեն ունենալու փրայմերիզի արդյունքների վրա․ Դավիթ Առուշանյան

Рейтинг членов ГД оказался ниже: и.о. мэра Гюмри будет назначен протеже экс-республиканца и СНБ 12/11/2024   09:27  |  Лента новостей
Партия "Гражданский договор" подвела итоги предварительных выборов(праймериз) мэра Гюмри, на которых победу одержал беспартийный кандидат.
Соответственно, исполняющим обязанности мэра Гюмри будет назначен Сарик Минасян. Он получил 253 голоса. На втором месте – бывший губернатор Шираской области Армении, депутат НС от правящей партии “Гражданский договор” Карен Саруханян с 143 голосами.
Как писало "ФактИнфо", в Гюмри делается все для победы беспартийного Сарика Минасяна, который является кузеном начальника областного управления СНБ.
Хотя он не пользуется большим авторитетом в Гюмри и всегда оставался в тени, однако его считают кадром бывшего республиканца Армана Саакяна. Пашинян лелеет надежду на то, что бывший представитель РПА, владелец футбольного клуба “Ширак” Арман Саакян, который после смены власти очень быстро переметнулся на сторону ГД, задействует свои ресурсы, чтобы политсила смогла набрать 30% голосов.
09:30 04/12/2024  |  ПолитикаНикол Пашинян огласил имена кандидатов на пост и. о. мэра Гюмри
14:10 02/12/2024  |  ПолитикаДепутат от правящей силы Армении Давид Арушанян поборется за пост мэра Гюмри
10:44 02/12/2024  |  КомментарийКарен Саруханян от партии Пашиняна самовыдвинулся кандидатом на пост мэра Гюмри
16:49 08/11/2024  |  Лента новостейЗаседание горсовета Гюмри не состоялось из-за отсутствия кворума
11:45 08/11/2024  |  ПолитикаРешать гюмрийцам: в культурной столице Армении пройдут внеочередные выборы в Совет старейшин
16:31 04/11/2024  |  ПолитикаПартия Пашиняна определилась с кандидатом в мэры Гюмри – Симонян назвал его имя
18:02 28/10/2024  |  Лента новостейМэр Гюмри и еще 13 членов Совета старейшин отказались от мандатов
14:16 28/10/2024  |  Лента новостейМэр Гюмри Вардгес Самсонян подал в отставку
11:21 23/10/2024  |  ПрессаИздание “Грапарак” сообщает о скорой отставке мэра Гюмри Вардгеса Самсоняна
14:58 26/12/2019  |  Криминальная хроникаЧиновники муниципалитета Гюмри попали в поле зрения правоохранителей