ՀՀ-Թուրքիա սահմանին տեղի է ունեցել մի շարք գերատեսչությունների ներկայացուցիչների հանդիպումը. Ռուբինյան 12/10/2024   15:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստան-Թուրքիա սահմանին անցած ամիս տեղի է ունեցել երկու երկրների մի շարք գերատեսչությունների ներկայացուցիչների հանդիպումը, «Ազատության»-ը հայտնեց Հայաստանի բանագնաց, խորհրդարանի փոխխոսնակ Ռուբեն Ռուբինյանը։ Հանդիպման վերաբերյալ, սակայն, պաշտոնական տեղեկություն այդ օրերին կողմերը չեն հաղորդել:
Ռուբեն Ռուբինյանն այսօր էլ շատ մանրամասներ չհայտնեց՝ միայն փոխանցել է.  «Գնահատվել են տեխնիկական կարիքները, որոնք հնարավորություն կընձեռեն գործարկել Ախուրիկ/Աքյաքա երկաթուղու սահմանային անցակետը: Հանդիպումը անցել է դրական և կառուցողական մթնոլորտում»:
Հայաստանի և Թուրքիայի հատուկ բանագնացներ Ռուբեն Ռուբինյանն ու Սերդար Քըլըչն ամռանը տեղի ունեցած իրենց վերջին հանդիպմանը պայմանավորվել էին համատեղ գնահատել Գյումրի-Կարս երկաթուղով սահմանի անցման տեխնիկական պահանջները:
17:33 06/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՌուբեն Ռուբինյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Բոսնիա եւ Հերցեգովինա
13:09 20/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՌուբեն Ռուբինյանն ընդունել է Հայաստանում Էստոնիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպանին
12:27 15/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄատաղ անելուց եք խոսում, Արցախը մատաղ արեցիք, Սյունքից, Տավուշից, Գեղարքունիքից եք մատաղ արել, գոնե ամոթ ունեցեք. Գառնիկ Դանիելյանը՝ Ռուբինյանին
12:13 14/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀՅԴ-ն բողոքում է, որ վարչապետը, ԱԺ նախագահը թիկնապահներ ունեն, որովհետև ուզում են՝ հաջորդ մահափորձն ավելի հեշտ իրականացնեն. Ռուբեն Ռուբինյան

Представители ряда ведомств Армении и Турции провели встречу на границе - Рубинян 12/10/2024   16:15  |  Лента новостей
На армяно-турецкой границе в прошлом месяце состоялась встреча представителей ряда ведомств двух стран. Об этом армянской службе радиостанции "Свобода"("Азатутютн") сообщил вице-спикер парламента Армении Рубен Рубинян.
При этом стороны не публиковали в те дни официальных сообщений о встрече.
Рубен Рубинян и сегодня воздержался от разглашения деталей. Он лишь сообщил, что в ходе встречи были оценены технические потребности, которые позволят ввести в эксплуатацию железнодорожный пограничного перехода Ахурик-Акьяка. Встреча прошла в позитивной и конструктивной атмосфере.
Спецпредставители Армении и Турции Рубен Рубинян и Сердар Кылыч на своей последней встрече, состоявшейся летом, договорились совместно оценить технические требования для пересечения границы по железной дороге Гюмри-Карс.
17:23 22/10/2024  |  Лента новостей56% населения Армении выступает против открытия армяно-турецкой границы