Հովիկ Աղազարյանի փաստաբանը դիմել է դատախազություն՝ պարզելու, թե ինչպես են պատգամավորի անձնական տվյալները հայտնվել երրորդ անձանց մոտ 12/10/2024   14:22  |  Քրեական խրոնիկոն
ԱԺ ՔՊ խմբակցությունից հեռացած Հովիկ Աղազարյանի փաստաբանը դիմել է դատախազություն: Հովիկ Աղազարյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեց տեղեկությունը՝ նշելով, որ իր փաստաբանն իր խնդրանքով դիմել է դատախազություն, որպեսզի իրավական գործընթաց սկսեն՝ հասկանալու, թե ինչպես են Հակակոռուպցիոն կոմիտեից իր անձնական տվյալները հայտնվել այլ անձանց մոտ։ Այլ մանրամասներ հայտնելուց Աղազարյանն առ այժմ զերծ մնաց։
Հիշեցնենք, որ Հովիկ Աղազարյանը դեկտեմբերի 2-ին հայտարարել է, թե մերժում է Նիկոլ Փաշինյանի խնդրանքը և վայր չի դնի պատգամավորական մանդատը, ինչից հետո՝ դեկտեմբերի 3-ին, ՔՊ վարչության որոշմամբ՝ Հովիկ Աղազարյանին հեռացրել են կուսակցությունից։ Որպես Աղազարյանի հեռացման պատճառ նշվում է պետական և կուսակցական նշանակության կոնֆիդենցիալ տեղեկատվության արտահոսքերի, ինչպես նաև հանրության բարոյական նորմերի կոպիտ խախտումները։ Ընդ որում, այդ «արտահոսքերի» մասին իշխանություններն իմացել են այն բանից հետո, երբ ՀԿԿ-ում քննվող՝ ԱԺ-ում Արգիշտի Քյարամյանի և Աղազարյանի միջադեպի վերաբերյալ քրեական վարույթի շրջանակներում առգրավվել է Հովիկ Աղազարյանի հեռախոսը։
Դատախազությունից հայտնել էին, թե Հովիկ Աղազարյանի կողմից պետական գաղտնիք պարունակող արտահոսքեր կազմակերպելու վերաբերյալ հրապարակումն ուղարկվել է ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտե՝ վարույթ նախաձեռնելու հարցը լուծելու։
08:08 10/12/2024  |  ՄամուլԱղազարյանի մանդատը Աննա Հակոբյանն է պահանջում․ «Հրապարակ»
08:04 10/12/2024  |  ՄամուլՔՊ-ականները ներխուժել են Աղազարյանի անկողին, սակայն Անձնական տվյալների պաշտպանության գործակալությունը ոչինչ չի ձեռնարկում. «Ժողովուրդ»
18:31 09/12/2024  |  Քրեական խրոնիկոնՀովիկ Աղազարյանի՝ պետական գաղտնիք պարունակող արտահոսքեր կազմակերպելու վերաբերյալ հրապարակումն ուղարկվել է ՀԿԿ
18:45 06/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեք հարց, որոնց քվեարկության հարցում Հովիկ Աղազարյան կցուցաբերի սկզբունքային մոտեցում. Իրեն անձեռնմխելիությունից զրկելու քննարկման ժամանակ կքվեարկի ինչպես ՔՊ-ն
08:29 06/12/2024  |  ՄամուլՀեռախոսի բովանդակությունը տպել են, տվել՝ կարդան․ «Հրապարակ»
22:27 05/12/2024  |  ՔաղաքականՓաշինյանն իր թիմից է սկսել, հիմա ամրապնդում է իր թիկունքը, քանի որ «ֆորս-մաժորների» դեպքում թիմը կարող է ճաքեր տալ. Արմեն Բաղդասարյան
22:24 05/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱղազարյան-ՔՊ միջև՝ պետական գաղտնիքի և պատգամավորի խիստ անձնական կյանքի տվյալների արտահոսքերի փոխադարձ մեղադրանքներ․ որտե՞ղ է դատախազությունը
13:39 05/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀովիկ Աղազարյանը հասկացել է, որ իր դիմացը ագենտ է և մաման լացացրել է․ Աղազարյան

Как личные данные Агазаряна попали к третьим лицам? - адвокат опального депутата обратился в прокуратуру 12/10/2024   14:45  |  Криминальная хроника
Адвокат депутата Нацсобрания Армении Овика Агазаряна, исключенного из рядов правящей партии "Гражданский договор", обратился в прокуратуру.
Информацию в беседе с "ФактИнфо" подтвердил сам Овик Агазарян, отметив, что его адвокат по его просьбе обратился в прокуратуру для начала правового процесса, чтобы прояснить, каким образом его личные данные из Антикоррупционного комитета попали к другим лицам. Агазарян при этом воздержался от разглашения других подробностей.
Напомним, 2 декабря Овик Агазарян заявил об отказе премьеру РА Николу Пашиняну в просьбе сложить депутатский мандат. После этого, 3 декабря,  решением правления партии "Гражданский договор" Овик Агазарян был исключен из рядов политсилы. В качестве довода в пользу исключения Агазаряна из партии указываются утечка конфиденциальной информации государственного и партийного значения, а также грубые нарушения норм общественной морали. Причем об этой “утечке” власти узнали после изъятия телефона Овика Агазаряна, произведенного в рамках находящегося в ведении АКК уголовного производства об инциденте в НС между депутатом и тогдашним главой СК Аргишти Кярамяном.
В прокуратуре сообщили, что публикация об организации Овиком Агазаряном утечки информации, содержащей государственную тайну, направлена в Антикоррупционный комитет РА для разрешения вопроса об инициировании производства.