Վերին Լարսի անցակետի թողունակությունն այս պահին բարձր է. ՌԴ-ում ՀՀ մաքսային կցորդ 12/10/2024   16:09  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Վերին Լարսի անցակետի մոտ կուտակված բեռնատարների թիվը շուրջ 4600 է, որից 1300-ը, դեկտեմբերի 8-ի դրությամբ, հայկական բեռնատարներն են։ Այս թվերը հրապարակել է Հյուսիսային Օսեթիայի ճանապարհային երթևեկության կազմակերպման կենտրոնը։
ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությանը կից մաքսային կցորդ Վահան Հակոբյանը «Փաստինֆո»-ին հայտնել է, որ ՌԴ-ի սահմանին, այս պահի դրությամբ, շուրջ 600 բեռնատար կա, որը սպասում է սահմանը հատելուն, մոտավորապես նույնքան էլ՝ Վրաստանի սահմանում
Ըստ նրա՝ անցակետով թողունակությունն այս պահին բավականին բարձր է և հերթերը բավականին արագ կրճատվում են։
16:44 29/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՎերին Լարսի անցակետն, ամենայն հավանականությամբ, կբացվի մեկ ժամվա ընթացքում. Հակոբյան
20:05 26/11/2024  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՎերին Լարսի անցակետում 600 հայկական բեռնատար կա կուտակված
15:46 18/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍ«Վերին Լարս» անցակետի հերթում շարունակում են սպասել 300-400 հայկական բեռնատար. ՌԴ-ում ՀՀ մաքսային կցորդ
12:51 07/08/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՎերին Լարսի ռուս-վրացական հատվածում կուտակումներ են. ավելի քան 1300 հայկական բեռնատար կա
15:42 11/07/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՎերին Լարսի մոտ հերթում 2 608 բեռնատար սպասում է Վրաստանի սահմանն անցնելուն
18:02 09/07/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱվելի քան 3 հազար բեռնատարներ սպասում են Վերին Լարսի անցակետում
22:29 08/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎերին Լարսի ճանապարհին շուրջ 1500 հայկական բեռնատար է կանգնած
21:27 07/11/2023  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՎերին Լարսով երթևեկել պլանավորող փոխադրողների ուշադրությանը․ անցակետում մեքենաների թողունակությունը ժամանակավորապես կկրճատվի
10:58 26/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՕգոստոսի 17-ից 26-ը Վերին Լարսի անցակետում թողունակությունը կգործի սահմանափակ ռեժիմով

Пропускная способность КПП "Верхний Ларс" на данный момент довольно высокая - таможенный атташе Армении в РФ 12/10/2024   16:36  |  Информационная платформа
У КПП "Верхний Ларс" по состоянию на 8 декабря скопилось около 1300 армянских грузовиков, всего в очереди простаиваивали 4600 тысяч фур. Эти данные опубликовал Центр организации дорожного движения Северной Осетии.
Как сообщил "ФактИнфо" таможенный атташе посольства Армении в РФ Ваан Акопян, на данный момент ожидают своей очереди для пересечения границы с российской стороны 600 грузовиков, столько же скопилось и на грузинской стороне.
По его словам, на данный момент пропускная способность КПП довольно высокая и очередь стремительно сокращается.