Իսրայելը ոչնչացրել է սիրիական ռազմանավերը 12/10/2024   17:26  |  Միջազգային լրահոս
Իսրայելը սիրիական Լաթաքիայի վրա հարձակման ժամանակ ոչնչացրել է սիրիական ռազմանավերը։ Այս մասին հայտնում է The Wall Street Journal-ը (WSJ)՝ հղում անելով իր աղբյուրին։
Ըստ աղբյուրի՝ նավերը ծովից ծով հրթիռներ են կրել։ Հարվածների նպատակն էր ոչնչացնել նավերն ու զենքերը, որոնք հետագայում կարող էին օգտագործվել իսրայելական ուժերի դեմ։
Ինչպես նշում է հրատարակությունը, վերջին 24 ժամվա ընթացքում հրեական պետությունը հարվածներ է հասցրել սիրիական ավելի քան 250 ռազմական օբյեկտների։
Դեկտեմբերի 9-ի երեկոյան Al Mayadeen հեռուստաալիքը հայտնել է Լաթաքիա նահանգում սիրիական բանակի դիրքերին իսրայելական հարվածների մասին։
21:21 09/12/2024  |  Միջազգային լրահոսՆորվեգիան եւ Դանիան դադարեցրել են Սիրիայից փախստականների դիմումների դիտարկումը
20:58 09/12/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԼավագույն ելքի դեպքում դիկտատորը փախնում է երկրից․ Հովհաննես Ավետիսյան
20:55 09/12/2024  |  Միջազգային լրահոսՍիրիայում Բրազիլիայի դեսպանատունը տարհանվել է
20:05 09/12/2024  |  Միջազգային լրահոսՍիրիայում իշխանություն վերցրած ընդդիմությունը ցանկանում է ցրել բոլոր զինված խմբավորումները

СМИ сообщают, что Израиль уничтожил сирийские военные корабли в Латакии 12/10/2024 17:48 | Международные новости
Израиль уничтожил сирийские военные корабли в результате удара по сирийской Латакии. Об этом, как передает ТАСС, сообщила газета The Wall Street Journal (WSJ) со ссылкой на источник.
По его словам, на кораблях находились ракеты класса море - море. Целью ударов было уничтожение кораблей и оружия, которое в дальнейшем могло использоваться против сил Израиля, уточнил источник.
Как отмечает издание, еврейское государство за последние сутки нанесло удары по более чем 250 сирийским военным целям.
Вечером 9 декабря телеканал Al Mayadeen сообщил об израильских ударах по позициям сирийской армии в провинции Латакия.