Ֆրանսիայում Հայաստանի դեսպանը պարեկություն է արել Խաչիկ գյուղում 12/09/2024   12:14  |  Մեկնաբանություն
Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանն այցելել է սահմանամերձ Խաչիկ գյուղ, եղել Հայաստանում ԵՄ դիտորդական առաքելության շտաբում։
«Պատիվ է հյուրընկալել Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանին մեր շտաբում, որտեղ նրան զեկուցեցին Առաքելության վերջին աշխատանքին։ Նա նաև միացավ Խաչիկ գյուղի պարեկին՝ տեղում ականատես լինելու մեր ջանքերին։ Շնորհակալություն շարունակական աջակցության և համագործակցության համար»,-նշված է առաքելության X-ի էջում։
19:27 05/12/2024  |  Միջազգային լրահոսՖրանսիայի խորհրդարանը քվեարկել է վարչապետին անվստահություն հայտնելու օգտին
23:35 27/11/2024  |  Միջազգային լրահոսՆեթանյահուն չի ձերբակալվի Ֆրանսիայի տարածքում
16:42 08/11/2024  |  Միջազգային լրահոսՀայրը որպես պատիժ որդուն գիշերով տարել է անտառ ու փորձել թողնել նրան այնտեղ
13:05 08/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՖրանսիայում շուրջ 3 տասնյակ քաղաքական գործիչներ երկրի կառավարությանը կոչ են անում բոյկոտել Բաքվում կայանալիք COP-29 գագաթնաժողովը
11:34 08/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՖրանսիան ողջունել է Կենսաբազմազանության կողմերի COP-17 համաժողովը Հայաստանում անցկացնելու որոշումը

Посол Франции в Армении присоединился к патрулированию в селе Хачик 12/09/2024   13:19  |  Комментарий
Посол Франции в Армении Оливье Декотиньи побывал в приграничном селе Хачик Вайоцдзорской области РА, посетил штаб наблюдательной миссии ЕС в Армении.
“Нам выпала большая честь принять посла Франции в Армении Оливье в нашем штабе, где мы доложили о последней  работе миссии. Он также присоединился к патрулированию в селе Хачик, чтобы воочию ознакомиться с нашими усилиями на местах. Признательны за постоянную поддержку и сотрудничество”, - говорится в сообщении на странице миссии в соцсети X.
13:43 29/11/2024  |  ПолитикаАрарат Мирзоян представил в МИД Финляндии основные приоритеты внешней политики Армении
17:29 14/11/2024  |  Лента новостейЕвропейский инвестбанк готов продолжить сотрудничество в реализации стратегических программ правительства Армении