Դուրս եմ գալիս խմբակցությունից ցավով, իմ անձին վերաբերող արձանագրումները ոչ հայելային պատասխան կստանան. Հովիկ Աղազարյան 12/04/2024 10:34 | Քաղաքական
Երեկ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության որոշմամբ ես հեռացվել եմ կուսակցության շարքերից, առիթ կլինի անդրադառնալ հիմնավորումներին։ Այս մասին այսօր Ազգային Ժողովում հայտարարեց Հովիկ Աղազարյանը։
«Ես նախ ուզում եմ ներողություն խնդրել իմ կուսակցական ընկերներից որևէ ժամանակահատվածում իմ վարքով կամ քայլերով թիմի հեղինակությանը չնչին իսկ վնաս հասցնելու համար։
Չեմ ուզում ՔՊ խմբակցության իմ գործընկերները կրկին քննարկման առնեն իմ հարցը և հայտարարում եմ, որ դուրս եմ գալիս ՔՊ խմբակցությունից, վայր եմ դնում Հաշվիչ հանձնաժողովում իմ լիազորությունները։
Նաև ուզում եմ ասել, որ տարաբնույթ տարբեր տեղերից ու տարբեր մակարդակներով իմ անձին վերաբերվելիք արձանագրումները, գնահատականները բոլորը կստանան պատասխան, բայց բոլոր այն դեպքերում, երբ դրանք պատասխան կստանան, դրանք կլինեն մեկ մակարդակ ցածր ու ոչ հայելային»։

“Делаю это с большой болью”: Агазарян заявил, что покидает ряды фракции "Гражданский договор" 12/04/2024   10:51  |  Политика
Депутат Национального Собрания Армении Овик Агазарян на заседании парламенте в среду заявил, что покидает ряды фракции "Гражданский договор". Он напомнил, что ранее решением правления ГД Агазарян был исключен из рядов правящей партии.
"Еще будет повод обратиться к обоснованиям. А сейчас я в первую очередь хочу извиниться перед всеми своими соратниками по партии, если я когда-либо своим поведением, своим шагом нанес даже малый урон авторитету нашей команды. Я хочу также сказать, что не хочу в очередной раз ставить своих коллег по ГД в трудное положение и заставлять их рассматривать вопрос об исключении меня из фракции. Я сам заявляю, что покидаю фракцию ГД с большой болью",- заявил Агазарян.
Он отметил, что сложит также свои полномочия в качестве члена Счетной комиссии.
“Не все звучащие с разных мест, на разных уровнях заявления и оценки, касающиеся меня, удостоятся ответа. Но в тех случаях, когда я на них отвечу, отклик будет на уровень ниже, не зеркальным”, - добавил Агазарян.