ՀՀ կառավարությունը սերտ համագործակցություն է ակնկալում Եվրահանձնաժողովի նոր կազմի հետ. Փաշինյանը շնորհավորել է Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենին 12/02/2024 15:45 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա Ֆոն դեր Լայենին՝ Եվրահանձնաժողովի նոր կազմի ձևավորման առթիվ: Վարչապետն այս մասին գրառում է կատարել X-ի իր միկրոբլոգում:
«Շնորհավորում եմ նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենին՝ Եվրահանձնաժողովի նոր կազմի ձևավորման առթիվ։ Հայաստանի կառավարությունն ակնկալում է Եվրահանձնաժողովի հետ սերտ համագործակցություն՝ Հայաստան-Եվրամիություն գործընկերությունն ավելի բարձր մակարդակի հասցնելու համար»,-գրել է վարչապետը:

Правительство Армении рассчитывает на тесное сотрудничество с новым составом Еврокомиссии - Пашинян 12/02/2024 16:18 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян поздравил Урсулу фон дер Ляйен с формированием нового состава Европейской комиссии (ЕК).
"Поздравляю председателя Урсулу фон дер Ляйен с формированием нового состава Европейской комиссии. Правительство РА рассчитывает на тесное сотрудничество с Еврокомиссией, чтобы вывести партнерство между Арменией и Евросоюзом на более высокий уровень", - написал Пашиня в соцсети X.