Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Ստեփանավան համայնքի նախկին ղեկավար Սարգիս Ղարաքեշիշյանից բռնագանձել 5 անշարժ գույք, շուրջ 270 մլն դրամ 12/02/2024   16:42  |  Քրեական խրոնիկոն
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի նոյեմբերի 25-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Լոռու մարզի Ստեփանավան համայնքի նախկին ղեկավար Սարգիս Ղարաքեշիշյանից և նրա հետ փոխկապակցված 4 անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
Երևան քաղաքում գտնվող 1 բնակարան, Լոռու մարզի Ստեփանավան համայնքում գտնվող 4 անշարժ գույք, իսկ անհնարինության դեպքում՝ դրանց միջին շուկայական արժեքներ.
4 տրանսպորտային միջոց, իսկ անհնարինության դեպքում դրանց միջին շուկայական արժեքները.
7 միլիոն դրամի 2 ավանդային միջոցներ.
Շուրջ 45 միլիոն դրամ՝ որպես ստացված ապօրինի եկամուտների մնացորդ,
215,5 միլիոն դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել:

Генпрокуратура Армении требует конфисковать у бывшего мэра Степанавана 5 единиц недвижимости и около 270 млн. драмов 12/02/2024   17:42  |  Гражданское право
Антикоррупционный суд 25 ноября текущего года принял к производству очередное исковое заявление Генеральной прокуратуры о конфискации имущества незаконного происхождения. Об этом сообщает пресс-служба Генпрокуратуры РА.
Соответствующее управление Генпрокуратуры обратилось в суд с требованием конфисковать в пользу Республики Армения у бывшего мэра города Степанавана Лорийской области Саркиса Каракешишяна и аффилированных с ним 4 лиц:
•  1 квартиру в Ереване, 4 единицы недвижимости в Степанаване, а в случае невозможности – их среднерыночную стоимость.
• 4 транспортных средства, а в случае невозможности – их среднерыночную стоимость
• Участие в 1 юрлице
•  Два вклада на сумму в 7 млн. драмов
• Около 45 млн. драмов в качестве остатка от полученных незаконных доходов
• 215,5 млн. драмов, которые не обоснованы законными доходами лица, имеют незаконное происхождение, были переданы добросовестному приобретателю или не могут быть идентифицированы и конфискованы.