Վրաստանը մտադիր է մինչև 2030 թվականը դառնալ ԵՄ անդամ. Կոբախիձե 11/28/2024 13:54 | Միջազգային լրահոս
Վրաստանի վարչապետի թեկնածու Իրակլի Կոբախիձեն կառավարության ծրագիրը խորհրդարանի հաստատմանը ներկայացնելիս ասել է, որ երկիրը մտադիր է մինչև 2030 թվականը դառնալ Եվրամիության անդամ։
«Եվրաինտեգրման ճանապարհին բոլոր հաջողությունները ձեռք են բերվել մեր ղեկավարության պայմաններում… մեր նպատակն է դառնալ Եվրամիության անդամ։ Մենք ունենք հավակնոտ նպատակ՝ մինչև 2030 թվականը դառնալու ԵՄ անդամ»,- ասել է Կոբախիձեն։
Նրա խոսքով, մինչ այդ Վրաստանն ավելի պատրաստ կլինի, քան ցանկացած այլ թեկնածու երկիր՝ դառնալու Եվրամիության անդամ։

Ираклий Кобахидзе заявил о планах Грузии стать членом Евросоюза к 2030 году 11/28/2024 13:55 | Международные новости
Кандидат в премьер-министры Грузии Ираклий Кобахидзе во время представления правительственной программы парламенту на утверждение заявил, что страна нацелена стать членом Евросоюза к 2030 году, передает РИА Новости.
"Все успехи на пути евроинтеграции были достигнуты в условиях нашего руководства… наша задача стать членом Евросоюза. К 2030 году у нас амбициозная цель стать членом ЕС", - заявил Кобахидзе.
По его словам, к тому времени Грузия будет готова больше всех других стран-кандидатов стать членом Евросоюза.