Գեղամ Նազարյանի մանդատը վայր դնելու հարցը քննարկվելու է. Խաչատրյան 11/27/2024   13:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գեղամ Նազարյանի հարցը քննարկվելու է խմբակցությունում։ Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը։ «Գեղամ Նազարյանի դրսևորած դիրքորոշման և հայտնած կարծիքն է առիթ դարձել, որ հարցը քննարկման դրվի ֆրակցիայում, կգանք հանգուցալուծման։ Ֆրակցիայի բոլոր անդամները պետք է մասնակցեն նիստին։ Հարցը օրակարգային է»,-ասաց նա։
Հարցին, թե ճի՞շտ է ասում Գեղամ Նազարյանը, երբ պնդում է, որ ընդդիմություն խորհրդարան գալով՝ Նիկոլ Փաշինյանին հեռացնելու օրակարգ չի ունեցել՝ Խաչատրյանը պատասխանեց, որ խմբակցությունում 28 հոգի այլ կարծիք ունի։ «Չգիտեմ, թե 29-րդ-ի կարծիքը ձեզ համար որքանով է ուղենիշային։ Ոչ, ճիշտ չի ասում։
Դիտարկմանը, թե Նազարյանն ասել է, որ մանդատը չի դնելու՝ Խաչատրյանը պատասխանեց, «Հարցը կքննարկվի, որոշման մասին կտեղեկացնենք, ես օրինակ այսօր մի անեկդոտ եմ լսել, որ տրանսֆերային պատուհան է բացվել»,-ասաց նա՝ հիշեցնելով, որ Հովիկ Աղազարյանը ՀՅԴ-ից հեռացրել է 30 տարի առաջ։
10:36 11/09/2024  |  ՔաղաքականԵկել եք երեք անհայտ ինչ-որ մարզաձևեր պարգևատրելու համար, բայց հանկարծ ոչինչ չանեք որ Հայաստանում զարգանա նետաձգությունը. Նազարյան
12:27 10/09/2024  |  ՔաղաքականԿոնյակի մասին ոչ մի պաշտոնական տեղեկատվություն ռուսական կողմից չենք ստացել. փոխնախարար
15:09 06/09/2024  |  ՔաղաքականՈրոշել են Կիրանցի՝ աշխարհագրության 50-ամյա ուսուցչին ուղարկել 28-օրյա հավաքի, որ արդեն 10 անգամ մասնակցել է. Գեղամ Նազարյան
13:16 03/09/2024  |  ՔաղաքականՀայրերի տոն մտցնելը հարված է հայրերին և տղամարդկանց. Գեղամ Նազարյանը դեմ էր Զարուհի Բաթոյանի առաջարկին
16:25 16/05/2024  |  ՔաղաքականՄի խոսեցրեք ինձ. Գեղամ Նազարյանը գոռգոռում էր լրագրողի վրա (տեսանյութ)
16:09 16/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՆյարդային վիճակ Կիրանցում՝ Գեղամ Նազարյանն ու գնդապետ Միհրան Մախսուդյանը վիճում են
12:47 03/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե ձեզ հավատացրել են, որ սահմանապահը զինված չի լինում կամ «ռագատկայով» է զինված լինում, այսպես չէ. Գեղամ Նազարյան

В блоке Кочаряна прокомментировали возможность рассмотрения вопроса о сложении мандата депутатом Назаряном 11/27/2024 14:26 | Лента новостей
Оппозиционная парламентская фракция "Армения" рассмотрит вопрос, касающийся депутата Гегама Назаряна. Об этом заявил депутат от фракции "Армения" Артур Хачатрян в беседе с журналистами в среду.
"Позиция Гегама Назаряна и высказанное им мнение стали поводом для вынесения вопроса на рассмотрение во фракции; по итогам придем к заключению, развязке", - сказал депутат, отметив, что все члены политсилы должны принять участие в заседании.
В ответ на вопрос о том, верны ли утверждения Гегама Назаряна о том, что оппозиция с приходом в парламент не вынашивала планов по отстранению Никола Пашинна от власти, Хачатрян заявил, что во фракции 28 человек придерживаются иного мнения.
"Не знаю, сколь показательным является для вас мнение 29-го. Нет, утверждения не верны", - добавил он.
В ответ на напоминание о том, что Назарян заявил, что не сложит мандат, Хачатрян заявил, что вопрос будет рассмотрен, о решение фракция объявит.
"Например, я сегодня услышал один анекдот о том, что открылось трансферное окно", - сказал он, напомнив, что Овик Агазарян покинул ряды АРФ "Дашнакцутюн"(АРФД) 30 лет назад.